ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی جایگاه دولت فعال در ایران در باب تطبیق تابع رفاه دولتی با تابع رفاه اجتماعی در ایران

Year: 1391
COI: JR_QJSD-3-11_003
Language: PersianView: 139
This Paper With 25 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 25 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدسعید وصالی - استادیار جامعه شناسی دانشگاه علامه طباطبایی
سیدمحمد بساطیان - کارشناسی ارشد برنامه ریزی رفاه اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی

Abstract:

موضوع بهبود و رفاه مانند بسیاری از پدیده ها به لحاظ ارتباط ان با انسان چند بعدی و نیز ارتباط آن با یک مجموعه کلی، نیازمند شناخت قابل قبولی از موضوعات گوناگون مرتبط است این تحقیق با کاربرد مفاهیم میان رشته ای و با بهره گیری از روش پیمایشی، موضوع رفاه اجتماعی را مورد بحث قرار داده است بدین منظور در ابتدا به ارایه مهم ترین دیدگاه های سیاست اجتماعی و راهکارهای ارایه شده از سوی این دیدگاه ها درباره برقراری رفاه اجتماعی پرداخته و با برجسته ساختن دیدگاه دولت فعال به تشریح چگونگی برقراری رفاه اجتماعی با استناد به این دیدگاه پرداخته شده است در ادامه، این پژوهش نشان می دهد از ان جایی که برقراری رفاه اجتماعی مستلزم تطبیق تابع رفاه دولت برنامه های دولت و تابع رفاه اجتماعی نیازهای رفاهی مردم است و حاصل تحلیل پیمایشی نیاز سنجی در بین شهروندان تهرانی نشان داد که 60 درصد پاسخگویان اشتغال را مهم ترین نیاز حال حاضر شرایط ایران دانسته اند، و با توجه به نرخ بالای بیکاری در سال های اخیر، ایجاد اشتغال توسط دولت به نوعی می تواند توفیقی در برقراری رفاه اجتماعی از طریق تطبیق توابع یاد شده باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_QJSD-3-11_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/683860/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وصالی، سیدسعید و بساطیان، سیدمحمد،1391،بررسی جایگاه دولت فعال در ایران در باب تطبیق تابع رفاه دولتی با تابع رفاه اجتماعی در ایران ،https://civilica.com/doc/683860

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,825
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support