ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر میزان سرمایه اجتماعی در موفقیت تعاونی هایتولیدی شهر یزد

Year: 1391
COI: JR_QJSD-3-11_006
Language: PersianView: 154
This Paper With 33 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 33 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اکبر زارع شاه آبادی - استادیار جامعه شناسی دانشگاه یزد
بهروز اسلامی - کارشناسی ارشد جامعه شناسی، دانشگاه یزد
ملیحه مهدی پور خراسانی - کارشناسی ارشد جامعه شناسی، دانشگاه یزد

Abstract:

سرمایه اجتماعی متشکل از اجزایی همچون اعتماد، آگاهی، مشارکت و شبکه می باشد سرمایه اجتماعی نوعی محصول اجتماعی، ناشی از تعامل اجتماعی است یکی از خصوصیات ویژه سرمایه اجتماعی این است که برخلاف سرمایه فیزیکی با مصرف زیاد از بین نمی رود و مستهلک نمی شود، بلکه رشد پیدا می کند و قوی تر می شود از آنجایی که تعاونی ها مکان های هستند که باید سرشار از روح همدلی و یگانگی، اعتماد، آگاهی و مشارکت باشند، هدف این تحقیق بررسی تاثیر سرمایه اجتماعی در موفقیت تعاونی های تولیدی شهر یزد می باشد. این تحقیق از نوع توصیفی تبیینی است که از نظر زمانی مقعطی، از نظر روش اجرا پیمایش و به لحاظ ماهیت کاربردی وبه لحاظ وسعت پهناگیر می باشد حجم نمونه 128 نفر می باشد که با روش طبقه ای متناسب و به وسیله فرمول کوکران براورد شده است ابزار جمع آوری داده ها پرسشنامه می باشد. اعتبار پرسشنامه با استفاده از اعتبار محتوایی و پایایی آن به وسیله آلفای کرونباخ تعیین گردیه است و داده ها به وسیله نرم افزار SPSS تحلیل شده اند. یافته های تحقی قنشان می دهد که میزان میانگین اعتماد اجتماعی پاسخگویان برابر است با 47/46، میانگین هنجار اجتماعی پاسخگویان 44/11، میانگین آگاهی اجتماعی برابر است با 41/61، و میانگین مشارکت اجتماعی برابر است با 44/56 که میازن آن ها کمتر از حد متوسط است به طور کلی میانگین سرمایه اجتماعی در تعاونی های تولیدی شهر یزد در این تحقیق برابر است با 46/75 و میانگین موفقیت تعاونی ها برابر است با 38/77 که میزان آن ها از حد متوسط پایین تر است این یافته ها نشان می دهد که از میان ابعاد سرمایه اجتماعی میزان آگاهی اجتماعی پاسخگویان از ابعاد دیگر کمتر و میزان اعتماد اجتماعی بیشترین مقدار را داراست. با استفاده از آزمون همبستگی پیرسون مشخص گردید که رابطه بین متغیر سن، تحصیلات، درآمد و ابعاد سرمایه اجتماعی با میزان موفقیت تعاونی ها معنادار و مستقیم است همچنین رگرسیون چندگانه با روش گام به گام برای بررسی تاثیر متغیرهای مستقل بر موفقیت تعاونی ها استفاده شده است که نشان داد که از بین متغیرهای مستقل تنها دو بعد از ابعاد سرمایه اجتماعی یعنی شبکه اجتماعی و هنجار اجتماعی، به عنوان متغیر مستقل، به ترتیب بیشترین تاثیر را بر میزان موفقیت تعاونی ها داشته اند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_QJSD-3-11_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/683863/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زارع شاه آبادی، اکبر و اسلامی، بهروز و مهدی پور خراسانی، ملیحه،1391،بررسی تاثیر میزان سرمایه اجتماعی در موفقیت تعاونی هایتولیدی شهر یزد،https://civilica.com/doc/683863

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,556
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support