ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و تبیین جایگاه اعتماد در اجتماعات محلی(مطالعه موردی محله دولاب شهر تهران)

Year: 1391
COI: JR_QJSD-3-11_007
Language: PersianView: 151
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هاشم داداش پور - استادیار برنامه ریزی شهری و منطقه ای دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس
بهرام علیزاده - کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس
فرامرز رستمی - کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

از دیدگاه جامعه شناسان شهری و شهرسازان انسان گرا، اعتماد ستون فقرات اجتماعات محلی بوده و منجر به افزایش کارآیی و ارتقاء کیفیت زندگی در آنها می شود از این رو هدف اصلی این تحقیق، بررسی ارتباط بین میزان کارایی اجتماع محوری محله دولاب با میزان اعتماد در بین ساکنین این محله می باشد. تحقیق حاضر از نوع کاربردی بوده و در آن جهت گرداوری اطلاعات مورد نیاز از روش پیمایشی و ابزار پرسشنامه استفاده شده است نتایج تحقیق نشان می دهد که محله دولاب، یک محله اجتماع محور است ولی به دلیل بالا نبودن میزان اعتماد ساکنین محله به نهادهای محلی فعال در زمینه شهرسازی، در حال حاضر نمی تواند از مزیت های اجتماع محوری خود استفاده کند و این محوریت اجتماعی نیز به دلیل فقدان اعتماد در محله روز به در حال کاهش است بنابراین توصیه می شود که قبل از هر اقدام شهرسازی در محله دولاب، زمینه های لازم جهت ارتقای اعتماد ساکنین نسبت به نهادهای مرتبط شهری و محلی ایجاد شده و از هرگونه اقدامی که منجر به کاهش میزان اعتمد ساکنین می شود پرهیز شود این تحقیق معتقد است که نظام شهرسازی در ایران بایستی به سمت رویکرد برنامه ریزی اجتماع محور با محوریت اعتماد سازی سوق داده شود.

Keywords:

برنامه ریزی اجتماع محور , اجتماعات محلی , اعتماد , محله دولاب

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_QJSD-3-11_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/683864/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
داداش پور، هاشم و علیزاده، بهرام و رستمی، فرامرز،1391،بررسی و تبیین جایگاه اعتماد در اجتماعات محلی(مطالعه موردی محله دولاب شهر تهران)،https://civilica.com/doc/683864

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 29,240
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support