ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی الگوی توسعه آموزش عالی ایران در افقچشم انداز 20 ساله کشور

Year: 1392
COI: JR_QJSD-4-14_002
Language: PersianView: 275
This Paper With 38 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 38 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمهدی الوانی - استاد مدعو دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
محمدرضا مردانی - دانش اموخته دکتری مدیریت دولتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

توسعه همه جانبه و پایدار هر کشور در گرو کارآمدسازی و بهبود مستمر نظام آموزشی، ساختارهای پژوهشی و رویکردهای فناورانه ان می باشد، در همین خصوص بهره گیری از تمام ظرفیت ها و به تبع آن دستیابی به حداکثر کارایی در این زمینه نیازمند الگویی است که با دیدگاهی پویا، توسعه آموزشی عالی را در تمام جهات تامین نماید. این پژوهش با هدف تدوین الگوی توسعه در حوزه آموزش عالی کشور جهت دهی شده است که از این رهگذر در سه حوزه آموزش، پژوهش و فناوری که سه کارکرد اصلی نظام آموزشی عالی می باشند، عوامل موثر ده گانه ای مشتمل بر: ارزشی، دینی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، مدیریت سازمانی، فناوری، جغرافیایی، جمعیتی ، امنیتی و زمانی، احصاء شده و سپس با بررسی نحوه، میزان و اولویت اثرگذاری و مشارکت هریک از این عوامل در ساختار توسعه آموزش عالی، به بسط و تبیین الگوی یاد شده و اجزای ان پرداخته و در نهایت الگوی کلان وضع مطلوب در این مسیر، تدوین شده است این تحقیق که در زمره پژوهش های بنیادین محسوب می گردد، از نظرات خبرگان و اندیشمندان این حوزه در ساختاری روشمند بهره جسته و در این مسیر، اسناد بالادستی، منابع و مراجع موجود، همچنین رویکردها و رهیافت های جاری و محتمل را مورد مداقه و تحلیل قرار داده است تا در نهایت بهینه ترین مولفه های اثرگذار در توسعه آموزش عالی به همراه الگوی توسعه کلان اموزش عالی در ایران را ترسیم و تبیین کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_QJSD-4-14_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/683879/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
الوانی، سیدمهدی و مردانی، محمدرضا،1392،طراحی الگوی توسعه آموزش عالی ایران در افقچشم انداز 20 ساله کشور،https://civilica.com/doc/683879

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 30,754
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support