ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه ی موردی بر روی تاثیر شکل گودال های باز و پر در کاهش ارتعاشات ناشی از عبور قطار

Year: 1393
COI: JR_SJCE-30-1_008
Language: PersianView: 304
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جبارعلی ذاکری - دانشیار دانشکده ی مهندسی راه آهن، دانشگاه علم و صنعت ایران
مرتضی اسماعیلی - دانشیار دانشکده ی مهندسی راه آهن، دانشگاه علم و صنعت ایران
سیدعلی مسیبی - دانشجوی دکتری دانشکده ی مهندسی راه آهن، دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

به علت توسعه ی احداث خطوط مترو و راه آهن در مناطق شهری کشورهای جهان بیشتر شهرها با مشکل نزدیکی خطوط راه اهن به برخی از مناطق حساس به ارتعاش مواجه اند. در این بین، از عمده روش های کاهش ارتعاش در منبع و مسیر می توان به گودال های باز و پر اشاره کرد. با عنایت به آنکه در خصوص تاثیر شکل گودال های کناری، پژوهش های مشخصی صورت نگرفته است لذا در این پژوهش با تمرکز بر گودال های باز و پر به بررسی اثر سه شکل گودال مستطیلی پلکانی و مثلثی پرداخته شده و برای این منظور از روش عددی اجزاء محدود/ نامحدود اجزاء میراگر و جاذب انرژی استفاده شده است نتایج حاصل از تحلیل عددی، نشان دهنده ی آن است که گودال مثلثی و پلکانی در هر دو حالت باز و پر نسبت به گودال مستطیلی با توجه به مساحت برابر و د رنظر گرفتن بار متناوب قطار، کارایی بهتری دارند.

Keywords:

ارتعاشات محیطی , روش های کاهش ارتعاش , گودال های باز و پر , بار متناوب روش اجزاء محدود و نامحدود

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SJCE-30-1_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/684838/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ذاکری، جبارعلی و اسماعیلی، مرتضی و مسیبی، سیدعلی،1393،مطالعه ی موردی بر روی تاثیر شکل گودال های باز و پر در کاهش ارتعاشات ناشی از عبور قطار،https://civilica.com/doc/684838

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,347
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support