ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رخداد ناپایداری در ناحیه ی کششی تییرهای فولادی با استفاده از یک مدل یک بعدی

Year: 1395
COI: JR_SJCE-32-2_014
Language: PersianView: 182
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید محرمی - دانشیار دانشکده ی مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه تربیت مدرس
ابوالفضل عربزاده - دانشیار دانشکده ی مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه تربیت مدرس
محسن ورمزیاری - دانشجوی دکتری دانشکده ی مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

ناپایداری جانبی تیرهای در ناحیه ی کششی، که به عنوان کمانش انتقالی جان درکارهای پژوهشگران پیشین مورد بررسی قرار گرفته است حالتی از ناپایداری است که در گسیختگی شاه تیرها و تیرورق های فولادی مشاهده شده است مطالعات انجام گرفته در این زمینه، محدود و بر پایه ی مدل های ساده است و همچنین روابط پیشنهادی موجود براساس آنها تخمین محافظه کارانه یی از بار بحرانی به دست می دهد. در این نوشتار مکانیسم ایجاد کمانش انتقالی جان بررسی و براساس آن یک مدل یک بعدی اسکلتال برای شبیه سازی این ناپایداری توسعه داده شده است با استفاده از تحلیل پایداری مدل پیشنهادی برای تیرهای تحت بارگذاری عرضی روابطی ارایه شده است که رخداد این پدیده و ظرفتی تیر را تحت ناپایداری جانبی در ناحیه ی کششی به نحو مطلوب پیش بینی کند در مدل پیشنهادی پارامترهای موثر به ویژه اثر ضخامت جان در بار بحرانی به خوبی در نظر گرفته شده و مقایسه ی بار تخمینی مدل پیشنهادی با نتایج آزمایشگاهی و تحلیل های عددی، سازگاری مطلوبی نشان داده است مقدار اختلاف موجود بین نتایج در حدود 30% است که در مقایسه با روابطی طراحی ایین نامه ها برای ناپایداری، که خطایی در حدود 35 تا 190 درصد را نشان می دهد، مطلوب و قابل پذیرش است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SJCE-32-2_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/685061/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محرمی، حمید و عربزاده، ابوالفضل و ورمزیاری، محسن،1395،بررسی رخداد ناپایداری در ناحیه ی کششی تییرهای فولادی با استفاده از یک مدل یک بعدی،https://civilica.com/doc/685061

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 30,784
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support