ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی و آنالیز جنبه های ایمنی در تصفیه خانه پالایش گاز ایلام به روش FMEA

Year: 1396
Publish place:
COI: CBGCONF04_189
Language: PersianView: 212
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اصغر محمدی - گروه مهندسی شیمی،دانشکده فنی و مهندسی،واحد اهر،دانشگاه آزاد اسلامی،اهر،ایران
رضا حاجی محمدی - استادیار گروه مهندسی شیمی، دانشگاه آزاد اهر ، اهر ، ایران

Abstract:

زمینه و هدف:به منظور پیشگیری از وقوع حوادث بالقوه و ارتقا سطح ایمنی در صنایع مختلف،ارزیابی و مدیریت ریسک در این صنایع امری ضروری است.هدف اصلی این مطالعه تجزیه و تحلیل نقص های اجزا و ارزیابی اثرات حالات این نقص ها می باشد.روش بررسی:این پروژه از نوع کاربردی بوده و به صورت موردی در بخش تصفیه خانه پالایش گاز ایلام اجرا شده است.در این مطالعه به منظور شناسایی نقص های اجزا از روش چگونگی وقوع نقص و تجزیه و تحلیل اثرات آن استفاده گردیده است.یافته ها:تعداد نقص های شناسایی و بررسی شده با استفاده از روش چگونگی وقوع نقص و تجزیه و تحلیل اثرات آن،42مورد بوده است که از بین نقص های شناسایی شده برق گرفتگی حاصل از فعالیت پل رفت و برگشت API،سقوط از ارتفاع مخزن 7532،سقوط از ارتفاع مخزن 7517،سقوط از ارتفاع مخزن هوادهی SBR،سقوط از ارتفاع مخزن 7514،سقوط از ارتفاع مخزن Surge basin،سقوط از ارتفاع مخزن 7510،سقوط از ارتفاع مخزن DAF،سقوط از ارتفاع مخزن 7506 و سقوط از ارتفاع مخزن Balancing دارای بیشترین عدد اولویت ریسک و وضعیت نامطلوب کار با برد کنترل دارای کم ترین عدد اولویت ریسک بودند.نتیجه گیری:به منظور پیشگیری از وقوع حوادث بالقوه و ارتقا سطح ایمنی مدیریت سیستماتیک ایمنی در محیط های صنعتی ضروری است.به نظر میرسد با پیاده سازی یک سیستم مستند سازی برای ثبت نواقص تجهیزات و رویدادها،می توان اطلاعات پایه مورد نیاز برای بررسی های ایمنی بعدی را به نحو مطلوبی حفظ کرده و همچنین با انجام بازسازی های پیشگیرانه احتمال وقوع نواقص تجهیزات و پیامدهای ناشی از آن ها را به حداقل رسانید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CBGCONF04_189. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/686295/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، اصغر و حاجی محمدی، رضا،1396،ارزیابی و آنالیز جنبه های ایمنی در تصفیه خانه پالایش گاز ایلام به روش FMEA،چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی،Tehran،https://civilica.com/doc/686295

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,471
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support