ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل موثر بر بهره وری آب شیرین کن حوضچه ای خورشیدی

Year: 1396
Publish place:
COI: CBGCONF04_230
Language: PersianView: 436
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمحمدعلی موسوی - گروه مهندسی شیمی، واحد سیرجان، دانشگاه آزاد اسلامی، سیرجان، ایران
طالب زارعی - گروه مهندسی مکانیک، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه هرمزگان، هرمزگان، ایران
فرشاد فرهبد - گروه مهندسی شیمی، واحد فیروزآباد، دانشگاه آزاد اسلامی، فیروزآباد، فارس، ایران

Abstract:

جمعیت و بالا رفتن سطح استانداردهای زندگی، استفاده از این منابع به حدی افزایش یافته که کمبود آن ها به عنوان یک بحران مطرح می شود. آب شیرین کن های خورشیدی فناوری هایی هستند که آب شیرین را بدون آلوده سازی محیط زیست تولید می نمایند. در این تحقیق به بررسی عوامل موثر بر یک آب شیرین حوضچه ای خورشیدی پرداخته شده است. بدین منظور مدل سازی حرارتی از پدیده های مختلف انتقال حرارت شامل تابش، رسانایی، تبخیر و میعان انجام شده است و از آن برای پیش بینی عملکرد دستگاه در شرایط مختلف و تجزیه و تحلیل بهره وری سیستم استفاده شده است. معادلات حاکم در نرم افزار متلب پیاده سازی و حل شده اند. به منظور اعتبارسنجی مدل ارایه شده، نتایج حاصل از این مدل سازی شامل دمای آب، دمای صفحه جاذب و میزان آب تولیدی با داده های تجربی آب شیرین کن ساخته شده مقایسه شده و هم خوانی خوبی بین آنها مشاهده شده است. به منظور بررسی عوامل موثر بر بهره وری سیستم در فصول مختلف، با استفاده از داده های هواشناسی شامل شدت تابش و دمای هوای محیط، میزان آب تولیدی تخمین زده شده است. نتایج نشان می دهد که یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر بهره وری آب شیرین کن حوضچه ای خورشیدی میزان تابش دریافتی از خورشید می باشد. علاوه بر این اثر عمق و شوری پساب درون حوضچه و همچنین دمای جداره شیشه ای آب شیرین کن خورشیدی بر میزان آب تولیدی بررسی شده است. نتایج درباره عمق پساب حاکی از آن است که با کاهش عمق در ساعات قبل از ظهر و همچنین با افزایش عمق در ساعات بعد از ظهر، میزان تولید آب شیرین افزایش می یابد. این آب شیرین کن خورشیدی از روش تبخیر بدون انرژی سوخت و انرژی الکتریکی استفاده می کند و یک روش محیط زیست دوست محسوب میگردد.

Keywords:

آب شیرین کن خورشیدی , حوضچه ای , بهره وری

Paper COI Code

This Paper COI Code is CBGCONF04_230. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/686336/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موسوی، سیدمحمدعلی و زارعی، طالب و فرهبد، فرشاد،1396،بررسی عوامل موثر بر بهره وری آب شیرین کن حوضچه ای خورشیدی،چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی،Tehran،https://civilica.com/doc/686336

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,267
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support