Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی و بهینه سازی میزان ایمنی ذاتی و انرژی مصرفی فرایند تولید تری آمیل متیل اتر TAME

چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی
Year: 1396
Publish place:
COI: CBGCONF04_234
Language: PersianView: 240
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسام احمدیان بهروز - استادیار دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی سهند، تبریز، ایران
میثم ابراهیم نژادبازرگانی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی سهند، تبریز، ایران
زهرا محتشمی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی سهند، تبریز، ایران

Abstract:

بکارگیری اصول ایمنی ذاتی در فاز های ابتدایی طراحی فرآیند بسیار کارآمد می باشد، چرا که ارزان تر تمام شده و فرآیندی پربازده تر را با خود به همراه می آورد. از طرفی در طی طراحی هر فرایند، تلاش ما استفاده از کمترین میزان انرژی و در نتیجه کاهش هزینه هاست. بدیهی است که رسیدن به فرایندی پربازده و کم هزینه بدون بهینه سازی فرایند امکان پذیر نخواهد بود. در این تحقیق تلاش شده است تا ابتدا شاخص جامع PSI به منظور ارزیابی ایمنی ذاتی فرآیند، مورد مطالعه قرار گیرد، سپس ایمنی و انرژی کل فرآیند تولید و جداسازی تری آمیل متیل اتر (TAME) بهینه سازی شده و در نهایت با هم مقایسه شود. تری آمیل متیل اتر، به عنوان جایگزین سایر افزودنی ها در صنعت بنزین به عنوان بهبود دهنده عدد اکتان استفاده می شود. با توجه به مسایل زیست محیطی فراوان که امروزه به دلیل استفاده از افزودنی های نظیر MTBA به وجودآمده است، اهمیت استفاده از افزودنی های سازگارتر با محیط زیست و بدن انسان نظیر TAME به طور روز افزون افزایش می یابد. برای تولید TAME دو فرایند مختلف وجود دارد. در این تحقیق یکی از فرایندهای تولید و جداسازی تری آمیل متیل اتر با استفاده از نرم افزار Aspen Hysys 8.8 شبیه سازی شده است.در طی این فرایند از دو راکتور پلاگ با ابعاد متفاوت برای تولید TAME استفاده شده است. سپس جداسازی محصولات به کمک سه برج تقطیر متوالی انجام و در نهایت هم شاخص های ایمنی محاسبه و بهینه سازی فرایند مورد بررسی قرار گرفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CBGCONF04_234. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/686340/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدیان بهروز، حسام و ابراهیم نژادبازرگانی، میثم و محتشمی، زهرا،1396،شبیه سازی و بهینه سازی میزان ایمنی ذاتی و انرژی مصرفی فرایند تولید تری آمیل متیل اتر TAME،چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی،Tehran،https://civilica.com/doc/686340

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,187
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support