ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثردیواربرشی باتیرکوپول درعملکرد لرزه ای سازه های بلند

Year: 1396
COI: NCNMS06_041
Language: PersianView: 242
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی جلالی نژاد - دانشجوی دکتری تخصصی عمران سازه دانشگاه آزاد اسلامی سمنان
راضیه سلامی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان

Abstract:

با نیروی جانبی موثر بر یک سازه همچون باد و زلزله به طریقهای مختلف مقابله میشود که اثر زلزله از سایر اثرات وارد بر آنها کاملا متفاوت است. استفاده از قاب خمشی به عنوان عنصر مقاوم در مقابل نیروی جانبی به خصوص اگر نیروی های جانبی در اثر زلزله باشند احتیاج به جزییات خاصی دارد که شکل پذیری کافی قاب را تامین میکند. این جزییات از لحاظ اجرایی غالبا دست و پاگیر بوده و در صورتی میتوان از اجرای دقیق آنها مطمین شد که کیفیت اجرا و نظارت در کارگاه خیلی دقیق باشد از لحاظ برتری میتوان گفت که دیوار برشی اقتصادیتر از قاب میباشد و تغییر مکانها را کنترل میکند در حالی که برای سازههای بلند قاب به تنهایی نمیتواند در این زمینه جوابگو باشد. احداث دیوار برشی چه در ساختمان های بلند و چه متوسط و حتی در ساختمانهای کوتاه موجب میشود که مقاومت جانبی ساختمان بطور قابل ملاحظهای افزایش یابد. در هنگام استفاده از دیوارهای برشی هم میتوان دیوار را به گونهای قرار داد که، استفاده از تیر کوپل میسر باشد. تیرکوپل میتواند در عملکرد و نقش دیوار در برابر بارهای جانبی نقش قابل توجهی داشته باشد. در این تحقیق تاثیر تیر کوپل و میلگردهای قطری آن در دو مدل 20 و 40 طبقه ارزیابی شده است. نتایج نشان میدهند که وجود تیر کوپل با میلگردهای قطری نسبت به حالت تیر کوپل بدون میلگردهای قطری ظرفیت سازه را افزایش می دهد. از این طرف نبود تیر کوپل باعث می گردد که ظرفیت سازه به شدت کاهش یافته و میزان جذب نیرو نیز کاهش یابد. نتیجه فوق در مدل 40 طبقه نسبت به مدل 20 طبقه از تاثیر بیشتری برخوردار است

Keywords:

تحلیل استاتیکی غیرخطی ( Pushover ) , دیوار برشی , تیر کوپل , سازه های بلند مرتبه

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCNMS06_041. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/688629/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جلالی نژاد، مهدی و سلامی، راضیه،1396،اثردیواربرشی باتیرکوپول درعملکرد لرزه ای سازه های بلند،The 6th National Conference and the 2nd International Conference on Civil Engineering Materials and Structures،Yazd،https://civilica.com/doc/688629

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,848
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support