ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پایداری اقلیمی همگون با منطقه دریک مجتمع کوهستانی کوهنوردی پایدار درکوهپایه های شمال تهران منطقه دارآباد

Year: 1396
Publish place:
COI: ICESCONF05_050
Language: PersianView: 331
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

وحید قبادیان - عضو هیات علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
فایزه السادات میرلوحی - فوق لیسانس معماری مدرس دانشگاه

Abstract:

مناظر طبیعی از دیرباز تجلیگاه فرهنگ ، تمدن منطقه و شکلگیری هویت و خواستگاه عالیترین تمایلات بشری بوده اند .امروزه نیز حضور در مناطق کوهستانی چه در جهت کوهنوردی و چه استفاده از محیط و هوای سالم ، به دلیل رشد زندگی های شهر نشینی و صنعتی شدن هم چنین افزایش آلودگی روبه فزونی است ، لذا نگرانی هایی در زمینه حضور بدون آشنایی کامل با طبیعت وجود دارد. در این پژوهش نیز سعی شده است تا با ایجاد بستری مناسب در جهت اوقات فراغت سالم و دور از آلودگی زمینه استفاده از پتانسیلهای مکانی و فرهنگسازی استفاده از محیط زیست را با فضایی ارگانیک و هم خوان با طبیعت حال چه از نظر طراحی و چه از نظر کاربرد رهیافتهای علمی در مسیر پایداری فراهم آوریم ، از این رو برای یک مجتمع کوهستانی ،کوهنوردی پایدار سعی شد تا بررسی شود که طراحی مجتمع کوهستانی ، کوهنوردی پایدار از منظر معماری پایدار باید دارای چه ویژگی هایی باشد و این ویژگی ها در طرح معماری چگونه پیاده میشود تا فضایی مناسب فراهم شود که درخوریک فکر و طراحی پایدار است. تا اینکه بتوان با ایجاد یک تعادل میان توان اکولوژیک و استفاده از محیط ، تمامی ملاحظات زیست محیطی عملکردی زیبایی شناختی در چهار چوب مقررات پایداری محیطی بوجود آید. هدف از این پژوهش حفظ و احیای ارزشهای زیست محیطی در کوهپایه های شمال تهران ، هم چنین ایجاد و گسترش امکانات گذران اوقات فراغت با توسعه پویایی اقتصادی و تربیت نیروی انسانی در جهت ورزش کوهنوردی با فراهم کردن زمینه های پایداری معماری میباشد. روش پژوهش در این مطالعات با رویکردی توصیفی _ تحلیلی است که از طریق جمع آوری اطلاعات به تفسیر و تحلیل آنها پرداخته شده و با ارایه جدول ، بررسی مقایسهای انجام شد و در نهایت نتایج مطلوبی هم چون ، رسیدن به الگویی پایدار در طراحی مجموعه هم از نظر ارگانیک بودن طرح و هم ارایه راهکارهای جدید و کارآمد هم چنین استفاده از پتانسیلهای منطقه جهت سرمایش و گرمایش و استفاده از مصالح بومی و تجدیدپذیر می باشد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICESCONF05_050. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/688905/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قبادیان، وحید و میرلوحی، فایزه السادات،1396،پایداری اقلیمی همگون با منطقه دریک مجتمع کوهستانی کوهنوردی پایدار درکوهپایه های شمال تهران منطقه دارآباد،پنجمین کنفرانس ملی مهندسی عمران،معماری و توسعه شهری پایدار،Tehran،https://civilica.com/doc/688905

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 14,423
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support