Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین پارامترهای هندسی خط اثر شکستگی ها، با استفاده از روش پردازش تصویر و ارزیابی نتایج آن

Year: 1395
Publish place:

COI: CIVILCONF02_002
Language: PersianView: 395
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجتبی تقی زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد استخراج معدن، دانشگاه صنعتی شاهرود
رضا خالوکاکایی - استاد دانشکده مهندسی معدن، نفت و ژیوفیزیک، دانشگاه صنعتی شاهرود
حسین میرزایی نصیرآباد - استادیار دانشکده مهندسی معدن، دانشگاه صنعتی سهند تبریز

Abstract:

خواص ناپیوستگی تودهسنگ اهمیت زیادی در رفتار مکانیکی توده سنگ دارد این خصوصیات به خصوصیات هندسی و غیرهندسی طبقه بندی شده است. خصوصیات غیرهندسی به رفتار مکانیکی مصالح مذکور و مقاومت برشی سنگ بکر در مجاورتناپیوستگی مرتبط است، درحالی که خصوصیات هندسی، بنیان اساس ناپیوستگی تنوده سنگ است. هدف از توصیف هندسیناپیوستگی توده سنگ، ایجاد مدل سه بعدی است ک اجازه تعریف اساس ناپیوستگی ها را می دهد. در بعضی مواقع، امکان دسترسی به سطح زیرزمین وجود ندارد، در این مواقع از رخنمون هایی که در سطح زمین دیده می شنوند، برای به دست آوردن اطلاعاتخواص مهندسی ساختاری توده سنگ استفاده می شود. در این مقاله برای به دست آوردن پارامتر های هندسی فاصله داریمتوسط، دانسیته، میانگین طول خط اثر و شدت شکستگی از روش پردازش تصویر استفاده شده است که روشی ایمن، سریع،کم هزینه خودکار است. در ابتدا با اعمال فیلتر میانه به تتصویر، اثر نویزه ها و ریزترک های موجود کاسته شده است و سپس با استفاده از آشکارساز کنی، لب های موجود آشکارشده با استفاده از بر چسب زدن اجزای متصل، لبه های کوتاه حذف شده اند،سپس با استفاده از تبدیل های خطوط نشان دهنده خط اثر ناپیوستگی ها شناسایی شده است در ادامه با استفاده از روش هایخوشه بندی فازی خوشه بندی کاهشی، نتایج حایل از تبدیل ها بهبود یافته دسته درزه ها شناسایی شده اند. در انتها نتایجحاصل از پردازش تصویر با نتایج میدانی حاصل از خط برداشت و خط برداشت دایروی مقایسه شده است. با مقایسه نتایج حاصل، مشخص شده است که پردازش تصویر ابزاری مناسب برای تعیین پارامترهای هندسی ناپیوستگی ها است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIVILCONF02_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/689968/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تقی زاده، مجتبی و خالوکاکایی، رضا و میرزایی نصیرآباد، حسین،1395،تعیین پارامترهای هندسی خط اثر شکستگی ها، با استفاده از روش پردازش تصویر و ارزیابی نتایج آن،دومین همایش ملی پژوهش های مهندسی عمران،Tehran،https://civilica.com/doc/689968

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 8,756
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support