ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل پایداری دیواره چاه در یکی از چاه های میادین نفتی جنوب غرب ایران

Year: 1395
COI: NCPEEN02_058
Language: PersianView: 384
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی شفیدل زاده - گروه مهندسی نفت ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه،شرکت ملی حفاری اهواز بلوار پاسداران

Abstract:

دستیابی به مخازن نفت و گاز همواره با مشکلات زیادی در بخش های مختلف اکتشاف، حفاری، بهره برداری و تولید مواجه است حفاری چاه ها و برداشت از مخازن هیدروکربوری از پرهزینه ترین مراحل حفاری می باشد از این رو حفظ پایداری چاه ها دارای اهمیت ویژه ای است به منظور درک بهتر علل ناپایداری دیواره چاه و پیش بینی مشکلات آنها، ساخت مدل ژیومکانیکی ضروری است متدل ژیومکتانیکی از پیوستگی خاصی برخوردار است که می تواند از جنبه های مختلف تحلیل پایداری چاه را مورد بررسی قرار دهد در این مقاله با توجه بهاطلاعات یکی از چاه های میدان نفتی هفتکل، مدل ژیومکانیکی این چاه ساخته شده است که در آن با توجه به معیارهای شکت موهر - کولمب و موگی کولمب پنجره ایمن و پایدارگل حفاری مشخص شده است با توجه به مدل ژیومکانیکی ایجاد شده، سازند چاه از دولومیت سنگ آهک و شیل تشکیل شده است و رژیم تنش چاه عمدتا امتداد لغز حاصل شد سپس با استفاده از نرم افزار FLAC 2D مدل دو بعدی چاه در ابعاد یک متر در یک متر ساخته شد و در چهار عمق 1111، 1111، 1711، 1701 متری مقطع زده شد و تحلیل پایداری روی این مقاطع صورت پذیرفت با توجه به تحلیل صورت گرفته، رژیم تنش عمدتا بصورت امتداد لغز است و جهت تنش افقی حداکثر NE-SW تعیین شد همچنین عمده شکستگی های برشی SWBO گسیختگی برشی عریض و عمده شکستگی های کششی بصورت TCYL شکستگی کششی شعاعی هستند با توجه به آنالیز دو بعدی چاه بیشترین جابجایی افقی در شیل و بیشترین جابجایی قایم در دولومیت سنگ آهک و شیل ایجاد شده است و حداکثر تنش القایی افقی در عمق 1701 متری و 1711 متری و حداکثر تنش القایی قایم در عمق 1711 متری حاصل شده است.

Keywords:

مدل ژیومکانیکی، معیارهای شکست، امتداد لغزش، نرم افزار، FLAC 2D، گسیختگی برشی عریض، شکستگی کششی شعاعی

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCPEEN02_058. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/690329/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شفیدل زاده، مهدی،1395،تحلیل پایداری دیواره چاه در یکی از چاه های میادین نفتی جنوب غرب ایران،2nd National Conference on Petroleum Engineering ،Omidiyeh،https://civilica.com/doc/690329

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,011
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support