ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تامین مالی زنجیره تامین SCF بعنوان روش نوین تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط

Year: 1396
COI: MODIRACONF01_002
Language: PersianView: 512
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد طالقانی - دانشیارگروه مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت
عطا الله طالقانی - کارشناس مهندسی صنایع دانشگاه گیلان

Abstract:

امروزه نقش و اهمیت بنگاه های کوچک و متوسط SMEs نه تنها در کشورهای در حال توسعه بلکه در کشورهای توسعه یافته نیز مورد بحث است و توانایی این بنگاه ها وابسته به پتانسیل سرمایه گذاری در نوآوری و کیفیت می باشد که همه این موارد نیازمند سرمایه و در نتیجه تامین مالی می باشد. با توجه به مزایای بنگاه های کوچک و متوسط از جمله تحریک وتشویق کارآفرینی، پویایی و انعطاف پذیری، پتانسیل رشد سریع، بازدهی بالا، گستردگی و تاثیر زیادشان در تولید ناخالص ملی یک کشور و به دلیل نوپا بودن و ریسک بالای این بنگاه ها با مشکلات متعددی در تامین مالی مواجه اند. در حالیکه مشکلاتی که SME ها در ارتباط با تامین سرمایه مورد نیاز تجربه نموده اند می تواند از چند منبع نیز ناشی گردد، اول اینکه ممکن است بازار مالی داخلی محصولات و خدمات مالی را به اندازه کافی ارایه ننماید و یا اینکه می تواند بدلیل کمبود مکانیزم های مناسب تامین مالی و عدم انعطاف پذیری قانونی یا شکاف هایی که در چارچوب های قانونی وجود دارد، ناشی گردد. امروزه از ابزارها و نهادهایی که این بنگاه ها برای تامین مالی مورد استفاده قرار می دهند می توان فاکتورینگ 2 ، لیزینگ 3، تبدیل به اوراق بهادارسازی 4 ، تامین مالی ساختاریافته 5 ، فاینانس 6 داخلی و خارجی و ... را نام برد. در این مقاله برآنیم که به یکی از شیوه های نوین تامین مالی این بنگاه ها یعنی تامین مالی زنجیره تامین 7 ( SCF ) بپردازیم. SCF به عنوان یکی از نوآوری مالی جدید، خدماتی است که فقط موسسات مالی حرفه ای قادر به تامین آن می باشند و هیچ موسسه حقوقی که حتی از نظر مالی بعنوان موسسات با منابع مالی قوی به شمار می روند قادر به ارایه این خدمات نمی باشند. از این رو این نوشتار به طور عمده به بررسی و تبیین اهمیت SCF در SME و چگونگی حل مشکل تامین مالی بوسیله SCF بعنوان یک روش نوین تامین مالی از طریق بدهی می پردازد.

Keywords:

تامین مالی زنجیره تامین , مدیریت زنجیره تامین , SME

Paper COI Code

This Paper COI Code is MODIRACONF01_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/690649/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طالقانی، محمد و طالقانی، عطا الله،1396،تامین مالی زنجیره تامین SCF بعنوان روش نوین تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط،The National Conference on Management of modern studies in Iran،Karaj،https://civilica.com/doc/690649

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,926
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support