ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گردشگری سبز: شناخت مبانی زیبایی شناسی در منظر شهری و تاثیر آن بر صنعت توریسم (نمونه موردی: رود دره های همدان)

Year: 1396
COI: TGCE01_040
Language: PersianView: 311
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ریحانه خرم رویی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران، پردیس هنرهای زیبا
امین ماهان - دکتری تخصصی معماری منظر، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد لاهیجان

Abstract:

شھر ھمدان دارای طبیعتی بسیار زیبا و دست نخورده می باشد که به صورت کمربند سبزی شھر را در بر گرفته است. این طبیعت دارای رود دره ھای بسیاری می باشد که طی روند رشد و گسترش شھر و ھمچنین وجود عوامل تاریخی ارزشمند تعدادی از آنھا مورد توجه قرار گرفته و در آن ھا مراکزی جھت استفاده از این بسترھای سبز فراھم آمده است. اما تعداد دیگری از این بستر ھا با وجود دارا بودن پتانسیل بسیار بالا متاسفانه مورد توجه قرار نگرفته اند. ھدف اصلی پژوھش، برقراری ارتباط میان تیوری زیبایی شناسی منظر شھری و مفھوم دیدھای متوالی می باشد که این امر به دستیابی به اصول کاربردی در طراحی منظر شھری کمک شایانی می نماید. تاکید این اصول بر تغییرات تدریجی منظر در طول حرکت و ارتباط آن با زیبایی شناسی فضای شھری می باشد. از این رو در این مقاله از ارایه طرح ھایی به جھت شناسایی و ایجاد امکان بھره برداری مناسب از بستر رود دره ھا و ایجاد مسیرھای گردشگری خطی بدون دخل و تصرف و آسیب رساندن به بستر طبیعی استفاد شده است. ھمچنین مسیرھای موجود کنونی نیز به لحاظ پیوند فضایی و کاربری محدوده نقاط ضعف بسیاری دارند که ھدف این پژوھش شناسایی این مشکلات و ارایه راھکار و ضوابطی برای حل این موارد می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TGCE01_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/691504/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خرم رویی، ریحانه و ماهان، امین،1396،گردشگری سبز: شناخت مبانی زیبایی شناسی در منظر شهری و تاثیر آن بر صنعت توریسم (نمونه موردی: رود دره های همدان)،First International Conference on Tourism, Geography and Clean Environment،Hamadan،https://civilica.com/doc/691504

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 70,224
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support