ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عملکرد لرزه ای ساختمان های فولادی بلند

Year: 1396
COI: ARSE01_141
Language: PersianView: 267
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا حمامی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران، سازه، دانشگاه آزاد اسلامی، فردوس، ایران
نسیم ثباتی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران، سازه، دانشگاه قم، قم، ایران
زهرا ازمیریان مقدم - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران، ژیوتکنیک، دانشگاه غیرانتفاعی توس، مشهد، ایران

Abstract:

سیستم سازهای فولادی شبکه های مورب یک سیستم تحمل بار و مقاومت جانبی برای سازه های مرتفع است، که تقریبا بررسی نشده است. یک دلیل احتمالی برای این امر در مناطق زلزله خیز نبود راهنمایی ها و نمونه ها می باشد که طراحی و تحلیل این سازه ها را توضیح دهد. در این مقاله یک ساختمان 72 طبقه به عنوان مثال استفاده می شود که برای آن طراحی و تحلیل سیستم شبکه ی مورب انجام می گردد. برای کاهش جابجایی های بزرگ و برش پایه که این سازه ها ممکن است در صورت وقوع زلزله تجربه کنند دو راه حل طراحی جدید متشکل از یک یا دو واحد استهلاک جرم میزان شدهی (TMT) بررسی می شوند. در اولین راه حل یک (TMT) در بالای چهار طبقه ی ساختمان قرار می گیرد و برای کاهش توزیع حالت عمده ی لرزش ساختمان در جهت های عمودی تنظیم می شود. در راه حل دوم، یک سیستم (TMT) دوگانه در میانه ساختمان اضافه می شود که در آن یک واحد (TMT) برای دوران دوم سازه تنظیم می گردد. سیستم مستهلک کننده جرم به سازه با استفاده از مجزا کننده های پاندول اصطکاکی متصل هستند که با توجه به توانشان برای تحمل تغییر شکل های برزگ انتخاب می شوند. مطالعات پارامتریک برای فهم تاثیر پارامترهای مختلف طراحی مستهلک کننده ی جرم برای بهبود عملکرد لرزه ای ساختمان ها انجام شده اند. بهبود عملکرد لرزهای بر حسب کاهش نسبت دریفت داخل طبقه، نیروهای برش پایه و همچنین شتاب مطلق کف ارزیابی می شوند. نتایج نشان میدهند که سیستم تکی (TMT) می تواند به شدت اوج واکنش پایه و پوشش های دریفت داخل طبقاتی را به شدت کاهش دهد.

Keywords:

زمین لرزه، تحلیل غیرخطی سازهای، طراحی لرزه ای، ساختمان های بلند، مستهلک کنندها

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARSE01_141. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/692119/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حمامی، علیرضا و ثباتی، نسیم و ازمیریان مقدم، زهرا،1396،عملکرد لرزه ای ساختمان های فولادی بلند،1st National Conference on Applied Researches in science and engineering ،Mashhad،https://civilica.com/doc/692119

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 576
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support