ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معرفی و تحلیل شاخص های مرسوم و نوین مکانیزاسیون کشاورزی

Year: 1396
COI: ARSE01_391
Language: PersianView: 236
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نواب کاظمیان - گروه مهندسی ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون، دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان
فاطمه افشارنیا - گروه مهندسی ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون، دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان

Abstract:

در برنامه های پنج ساله توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور عنایت خاصی به بخش کشاورزی مبذول گردیده است. متخصصان و کارشناسان نیز اعتقاد دارند، دستیابی به آرمان های قابل دسترسی برنامه های توسعه بخش کشاورزی در گرو استفاده بهینه از ماشین آلات، ادوات و ابزار مناسب در بخش کشاورزی می باشد. با بیان دیگر تمام امید های توسعه بخش کشاورزى در یک برنامه بلند مدت به توسعه مکانیزاسیون و تکنولوژی منتهی می شود بنابراین انجام مطالعات مکانیزاسیون که به همت مرکز توسعه مکانیزاسیون ایران اوایل سال 74 شروع شده است بسیار حایز اهمیت است از طرفی در انجام مطالعات مکانیزاسیون یکی از مشکلات اساسی، چگونگی و نحوه اندازه گیری مکانیزاسیون به عبارتی از جمله عوامل موفقیت در مطالعه صحیح و دقیق مکانیزاسیون داشتن یکسری شاخص ها و کمیت ها می باشد که با اندازه گیری آنها وضعیت مکانیزاسیون مطالعه شود، قابل تجزیه و تحلیل بوده تا بتوان از آن ها برای قیاس های لازم استفاده نمود و همچنین برنامه های آتی را بر اساس آن ها طراحی نمود، بنابراین وجود چند شاخص با تعاریف علمی استاندارد روش-های محاسبه عملی و حتی الامکان دقیق با اهمیت است که در این مقاله بررسی مفصلی در خصوصی کم و کیف شاخص های موجود صورت گرفته و در نهایت، آن دسته از شاخص هایی که با امکان اندازه گیری بیانگر بخشی از وضعیت مکانیزاسیون باشند را معرفی خواهیم نمود. در واقع با داشتن این شاخص ها بخش عمده ای از مطالعات مکانیزاسیون کلاسه بندی شده، درک واقعیت عملی از روی آنها توسط مجریان و برنامه ریزی آسان می گردد. بنابراین مسیله اصلی در مطالعات جامع مکانیزاسیون لزوم شاخص ها و اندازه گیری آنها برای نشان دادن واقعی وضعیت مکانیزاسیون است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARSE01_391. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/692369/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاظمیان، نواب و افشارنیا، فاطمه،1396،معرفی و تحلیل شاخص های مرسوم و نوین مکانیزاسیون کشاورزی،1st National Conference on Applied Researches in science and engineering ،Mashhad،https://civilica.com/doc/692369

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 3,412
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support