ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر ویژگی های کمیته حسابرسی بر مدیریت سود با رویکرد بهبود کیفیت گزارش گیری مالی

Year: 1396
Publish place:
COI: ACONF03_006
Language: PersianView: 304
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

محمود فرخی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت مالی رییس اداره
حسینعلی امیرسیفی - کارشناس ارشد حسابداری مدیر مالی
عبدالکریم فیروز شاهی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت مالی، کارشناس مالی
مریم خورشیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت مالی، کارشناس مالی

Abstract:

با توجه به اینکه یکی از نقش های مهم اطلاعات حسابداری مالی کمک به استفاده کنندگان صورت های مالی در قالب پیش بینی های سود آتی شرکت است و از طرفی برای افزایش کیفیت گزارشگری مالی بهبود نظام راهبری شرکتی موضوعی انکارناپذیر است و می توان گفت یکی از ارکان اصلی راهبری شرکتی کمیته حسابرسی است. درک و دانش اعضای با تجربه کمیته حسابرسی، ارزش گزارشگری مالی و حسابرسی شرکت را افزایش می دهند. کمیته حسابرسی شرکت ها یکی از حوزه های نظارتی مرتبط با حاکمیت شرکتی است که بر محیط تجاری شرکت ها تاثیر مهمی دارد. میزان اثربخشی کمیته حسابرسی در محدود ساختن مدیریت سودواقعی به عنوان یک موضوع مهم در این پژوهش می باشد. بر همین اساس هدف اصلی پژوهش حاضر تاثیر ویژگی های کمیته حسابرسی بر مدیریت سود با رویکرد بهبود کیفیت گزارش گیری مالی با روش توصیفی- تحلیلی می باشد. برای رسیدن به این هدف ابتدا کیفیت حسابرسی از معیارهای ( تخصص حسابرس در صنعت، دوره تصدی حسابرس ) استفاده شد. سپس با توجه به نتایج بدست آمده از مدل، اطلاعات تجزیه و تحلیل و بررسی گردید و در نهایت نتیجه کلی برای پژوهش بیان شد. نتیجه پژوهش نشان داد نتایج پژوهش حاکی از آن است که رابطه معنی داری بین ویژگی های کمیته حسابرسی و مدیریت سود از طریق اقلام واقعی وجود دارداین یافته ها می تواند برای خط مشی گذاران بورس از جهت تدوین والزام به رعایت منشور کمیته حسابرسی مفید بوده و ضرورت بکارگیری اصول حاکمیت شرکتی و تهیه داوطلبانه گزارش حاکمیت شرکتی را به همراه داشته باشد همچنین با توجه به اینکه ساز و کارهای راهبری شرکتی که اهمیت فزاینده ای دارد، که یکی از این مکانیزم ها وجود کمیته حسابرسی است؛ این ساز و کارها از طریق اداره نحوه عمل شرکت، به طور صحیح بر شرکت ها نظارت دارد. و از سویی دیگر اگر کمیته های حسابرسی با حسابرسان متخصص در صنعت مواجه باشند به تبع اطمینان از گزارش حسابرسی با دقت بهتر را به همراه دارد و این امر منجر به کاهش مدیریتسود ( رفتار فرصت طلبانه مدیر ) خواهد شد. در انتها این جمع بندی حاصل شد که بین مدیریت سود و حسابرسی رابطه معکوس و معناداری وجود دارد.

Keywords:

اثربخشی، کمیته حسابرسی، کیفیت حسابرسی، مدیریت سود، گزارش گیری مالی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACONF03_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/693537/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرخی، محمود و امیرسیفی، حسینعلی و فیروز شاهی، عبدالکریم و خورشیدی، مریم،1396،تاثیر ویژگی های کمیته حسابرسی بر مدیریت سود با رویکرد بهبود کیفیت گزارش گیری مالی،سومین کنفرانس بین المللی مدیریت،حسابداری و اقتصاد دانش بنیان با تاکید بر اقتصاد مقاومتی،Tehran،،،https://civilica.com/doc/693537

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support