ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تغییرات چگالی سیالات مخزن نسبت به عمق و تاثیر آن در نتایج ارزیابی های پتروفیزیکی

Year: 1396
Publish place:
COI: CHCONFERENCE01_026
Language: PersianView: 704
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی محمدباقری - عضو هییت علمی پژوهشگاه صنعت نفت

Abstract:

مهمترین کاربرد نمودارهای چاه پیمایی تعیین خصوصیات مخزنی نظیر تخلخل، درصد اشباع سیالات و ترکیب سنگ مخزن می باشد. عوامل اصلی عدم قطعیت در نتایج ارزیابی نمودارهای پتروفیزیکی شامل خطا در نمودارهای برداشت شده از مخزن، انتخاب مدل های نامناسب جهت پردازش و نیز پارامترهای ورودی مدل ها هستند. در این خصوص پارامترهای مربوط به سیالات مخزن به ویژه چگالی آب، نفت و گاز معمولا بصورت مقادیر ثابت در نظر گرفته می شوند که این مسیله نتایج ارزیابی نمودارها به خصوص تخلخل و حجم سیالات را تحت تاثیر قرار می دهد. به منظور کمینه کردن این خطا و تعیین دقیق پارامترهای سیالات در مدل های پتروفیزیکی، این پارامترها بایستی در شرایط مخزن و متناسب با تغییرات فشار و دما نسبت به عمق محاسبه شوند. همچنین پارامترهای نفت بخصوص چگالی آن تحت تاثیر میزان گاز محلول در آن نیز می باشد. در این مطالعه چگالی آب، نفت و گاز براساس تغییرات دما و فشار مخزن محاسبه شده است. سپس با استفاده از روش شبیه سازی مونت کارلو آنالیز عدم قطعیت پارامترهای پتروفیزیکی به منظور بررسی میزان خطای هر یک از پارامترهای ورودی و تعیین درجه اهمیت آنها در مدل های پتروفیزیکی انجام شده است. نتایج نشان می دهد که با اعمال پارامترهای متغیر، عدم قطعیت نتایج ارزیابی پایین تر از حالت استفاده از مقادیر ثابت می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CHCONFERENCE01_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/695846/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدباقری، علی،1396،تغییرات چگالی سیالات مخزن نسبت به عمق و تاثیر آن در نتایج ارزیابی های پتروفیزیکی،اولین همایش سالانه شیمی و مهندسی شیمی ایران،https://civilica.com/doc/695846

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 2,157
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support