ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی پتانسیل های اکوتوریسم شهرستان فهرج- کرمان در گردشگری پایدار با استفاده از الگوی تحلیل SWOT

Year: 1396
COI: GEOO05_052
Language: PersianView: 343
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فریبا رسولی دخت - دانشجوی کارشناسی ارشد هیدروژیومرفولوژی در برنامه ریزی محیطی، دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی محیطی، دانشگاه سیستان و بلوچستان
صمد فتوحی - عضو هییت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان
حسین نگارش - عضو هییت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان

Abstract:

اکوتوریسم گرایشی نو و پدیده ای نسبتا تازه در صنعت گردشگری است که به معنای سفری مسیولیت پذیر به مناطق طبیعی که از آن حفاظت می شود و باعث ارتقای امکانات مردم بومی می شود. از جمله مهمترین جاذبه های طبیعی، مناطق بیابانی هستند که حدود 90 درصد از مساحت کشور را در بر می گیرد. چنین وسعتی لزوم توجه به پتانسیل های مناطق بیابانی را در زمینه اکوتوریسم به ویژه در نواحی بیابانی فهرج- کرمان ضروری می سازد. اساس توسعه پایدار گردشگری توجه به رابطه ای است که میان سه جزء: گردشگران، مقصد، جامعه میزبان، می باشد. گردشگری می تواند با مشارکت دادن مردم بومی منطقه در اشتغال زایی و ایجاد درآمد، اقتصاد جوامع محلی را احیا کند. هدف اصلی این نوشتار، شناخت عواملی است که می توانند به عنوان پتانسیل های اکوتوریستی منطقه بیابانی فهرج- کرمان سهمی در توسعه گردشگری پایدار منطقه داشته باشند. روش تحقیق ترکیبی است و تجزیه و تحلیل بر مبنای الگوی تحلیل SWOT استوار است که با درنظر گرفتن عوامل تاثیر نقاط قوت، ضعف، فرصت، تهدید راهبردهایی هم سو با توسعه پایدار گردشگری در این منطقه ارایه شود. نتایج نشان می دهند فعالیت های زیادی برای جذب گردشگر در این مطقه می تواند انجام بگیرد که عبارتند از: ایجاد تاسیسات گردشگری در مناطق گردشگری، تهیه عکس، بروشور و فیلم از جاذبه های اکوتوریسم منطقه، فرهنگ سازی و آموزش مردم جهت حفاظت آثار ملی گردشگری می توان اشاره کرد. در منطقه فهرج- کرمان وجود کلوتکها می تواند جاذبه گردشگری بی نظیری را فراهم سازد، ولی به دلیل عدم وجود امکانات، و زیرساخت های لازم و همچنین نیروی انسانی ماسب جهت مدیریت و ارایه خدمات گردشگری به گردشگران، جاذبه ها اکوتوریستی منطقه کمتر معرفی شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GEOO05_052. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/697928/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رسولی دخت، فریبا و فتوحی، صمد و نگارش، حسین،1396،بررسی پتانسیل های اکوتوریسم شهرستان فهرج- کرمان در گردشگری پایدار با استفاده از الگوی تحلیل SWOT،5th National Conference of Iranian Association of Geomorphology (Geomorphology and Environmental Challenges)،Mashhad،https://civilica.com/doc/697928

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,547
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support