ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سطح کیفیت خدمات ارایه شده در شهرداری با تاسی از رفتار شهروندی سازمانی

Year: 1395
COI: ICUM02_019
Language: PersianView: 268
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آرش قربانی کوتنایی - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری و شهردار ناحیه ۶ تهران
بهزاد کاکاوند - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری و معاون حراست شهرداری تهران
مجید قربانی کوتنایی - کارشناس ارشد مدیریت دولتی گرایش تحول و مدرس مرکز علمی کاربردی
سیدمهدی احمدی بالادهی - کارشناس ارشد مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی و مدرس مرکز علمی کاربردی

Abstract:

این پژوهش با هدف رابطه بین اخلاق کاری و کیفیت خدمات ارایه شده در شهرداری مورد بررسی قرار گرفته است. تحقیق حاضر از نظر هدف، از نوع کاربردی است و از نظر روش گردآوری داده ها، توصیفی و از نوع پیمایشی می باشد. این تحقیق به لحاظ بررسی رابطه بین دو متغیر، تحقیق همبستگی نیز خوانده می شود. جامعه آماری شامل کارکنان شهرداری ناحیه 7 منطقه 15 تهران به تعداد 70 نفر می باشند که با توجه به کم بودن حجم جامعه آماری و استفاده از فرمول تمام شماری، کلیه جامعه آماری به عنوان نمونه آماری انتخاب شدند. ابزار گردآوری اطلاعات، پرسشنامه ای استاندارد رفتار شهروندی پادساکف (1993) و پرسشنامه استاندارد کیفیت خدمات سروکرال (1993) می باشد. پایایی سوالات با استفاده از فرمول آلفای کرانباخ برای رفتار شهروندی 0.72 و کیفیت خدمات ارایه شده 0.81 مورد سنجش و تایید قرارگرفت، داده های حاصل با استفاده از نرم افزار SPSS به دو روش توصیفی و استنباطی(آزمون تی و فریدمن) تحلیل شده اند، یافته های تحقیق حاکی از آن است که بین کیفیت خدمات ارایه شده و رفتار شهروندی سازمانی رابطه معنادار وجود دارد. نتیجه میانگین رتبه ها با استفاده از آزمون فریدمن نشان داد که بعد همدلی و بعد عوامل محسوس بالاترین و پایین ترین رتبه را در رابطه با رفتار شهروندی سازمانی دارا می باشند.

Keywords:

کیفیت خدمات، رفتار شهروندی، کارکنان ، شهرداری

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICUM02_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/699498/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قربانی کوتنایی، آرش و کاکاوند، بهزاد و قربانی کوتنایی، مجید و احمدی بالادهی، سیدمهدی،1395،سطح کیفیت خدمات ارایه شده در شهرداری با تاسی از رفتار شهروندی سازمانی،2rd Comprehensive conference on urban management،Tehran،https://civilica.com/doc/699498

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 1,199
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support