ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مولفه های حقوق شهروندی در عهدنامه مالک اشتر و تاثیر آن بر نظم اجتماعی

Year: 1396
COI: NAHJCONF01_029
Language: PersianView: 541
This Paper With 25 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 25 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدهادی امین ناجی - دانشیار دانشگاه پیام نور. واحد تهران جنوب
سیدمحمد میردامادی - دانشیار دانشگاه پیام نور. واحد تهران جنوب
سیده محترم حجازی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور. واحد تهران جنوب

Abstract:

از ابعاد حایز اهمیت نهج البلاغه، بعد اجتماعی آن است. حقوق شهروندی به عنوان یکی از مباحث مطرح در اداره جامعه، می-تواند بر نظم اجتماعی تاثیرگذار باشد. هدف پژوهش حاضر بررسی مولفه های حقوق شهروندی در عهدنامه مالک اشتر و تاثیر مولفه های یافت شده بر نظم اجتماعی است. لذا در این پژوهش فرمایشات امیرالمومنین در عهدنامه مالک اشتر که مرتبط با حقوق شهروندی است، در چند گروه دسته بندی و توضیح مختصری نیز در مورد چگونگی ارتباط آن ها با نظم اجتماعی، ارایه گردیده است. این پژوهش مطالعه کتابخانه ای است که با روش توصیفی و تحلیلی انجام شده است. یافته های پژوهش شامل شش مولفه اصلی است که هر یک شامل زیرمولفه هایی نیز می شوند. شش مولفه اصلی اخلاق فردی تاثیر گذار بر نظم، نحوه برخورد زمامدار با مردم و تاثیرات آن در نظم جامعه، نحوه اداره و مدیریت برای برقراری نظم در جامعه، ویژگی های خواص و عوام و تاثیرات آنان در نظم جامعه، گزینش افراد و تاثیر آن برنظم اجتماعی، و نحوه برخورد با زیردستان و تاثیر آن بر نظم جامعه در عهدنامه مالک اشتر مورد اشاره قرار گرفته که می تواند بر حقوق شهروندی، و در نتیجه نظم اجتماعی تاثیرگذار باشد. در نتیجه فرمان حضرت به مالک اشتر سرشار از دستورات و نکات حایز اهمیت در خصوص حقوق شهروندان جامعه است که به صورت مستقیم تاثیرگذار بر نظم جامعه هستند. دقت در این دستورات اهمیت نقش زمامداران را در مدیریت جامعه بیش از پیش نمایانگر می سازد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NAHJCONF01_029. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/700938/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امین ناجی، محمدهادی و میردامادی، سیدمحمد و حجازی، سیده محترم،1396،بررسی مولفه های حقوق شهروندی در عهدنامه مالک اشتر و تاثیر آن بر نظم اجتماعی،nahj al-Balaghah national conference ،Ardabil،https://civilica.com/doc/700938

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 58,858
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support