ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین نقشه راه برای تحول به سمت شهرپایدار هوشمند

Year: 1396
COI: NCSDUS07_258
Language: PersianView: 280
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امین زینل همدانی - استادیار دانشکده مهندسی شهرسازی و معماری، دانشگاه شیخ بهایی اصفهان
محمدعلی کیانی - دانشجو کارشناسی مهندسی شهرسازی، دانشگاه شیخ بهایی اصفهان

Abstract:

در حال حاضر برنامه ریزان شهری در تلاشند تا شهرهایشان را به شهر پایدار هوشمند تبدیل کنند که در نتیجهی آن با روند شهر نشینی سریع و چالش های مربوطه مواجه میشوند. این تغییر و تحول معمولا با نقشه راه نشان داده میشود. به صورت نظری رویکرد های متفاوتی مطرح شده است تا این نقشه راه ها تولید شوند. اگرچه آنالیز های جامع این رویکرد ها نشان میدهد که هیچکدام از این رویکرد ها بطور کامل جنبه های شهر پایدار هوشمند را دربر نمیگیرد. به عنوان مثال، بعضی از نقشه راه ها چالش های موجود شهر را آنالیز نمیکنند و از آنها چشم پوشی میکنند. بقیه ی این نقشه راه ها در بیان یک یا بیشتر از جهات شش گانه شهر پایدار هوشمند دچارنقصان هایی هستند. هیچکدام از آنها آمادگی شهر را برای تغییر و تحول درنظر نمیگیرند. این امر باعث ایجاد شکاف اطلاعاتی میشود که این پژوهش آنرا با شبه مبانی نظری علیالخصوص با تیوری تغییر به ایده ی شهر پایدار هوشمند نشان میدهد و یک مدل نظری منطقی برای تحول به سمت شهر پایدار هوشمند ارایه میکند. سپس برای یک انسجام, نقشه راه تحول سیستماتیک که آمادگی متقاطع شهر در ارتباط با زیرساختهایش را ثبت میکند بیان میشود که هدف آن کمک به برنامهریزان شهری , تصمیمگیران در درک جنبه های مهم سیر تحول شهرها است. این مقاله نتایج پروسه ی اعتبار سنجی انجام شده را بررسی و اجزای تشکیل دهنده ی نقشه راه را با تیوری تغییر به ایده ی شهر پایدار هوشمند پیشنهاد میدهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCSDUS07_258. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/701696/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زینل همدانی، امین و کیانی، محمدعلی،1396،تبیین نقشه راه برای تحول به سمت شهرپایدار هوشمند،7th International Conference on Sustainable development & Urban Construction،Isfahan،https://civilica.com/doc/701696

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 555
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support