مقایسه نتایج رفتار میانقابهای آجری در دو حالت مدلسازی اجزاء محدود و مدلسازی با المان معادل فشاری در قابهای خمشی بتن مسلح

Publish Year: 1388
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 1,220

This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

NCEMI01_219

تاریخ نمایه سازی: 12 فروردین 1388

Abstract:

در این تحقیق رفتار میانقاب آجری در قاب خمشی بتن مسلح تحت بارگذاری جانبی در دو حالت مدلسازی اجزاء محدود و مدلسازی با المان معادل فشاری مورد بررسی قرار میگیرد. بدین منظور از مدلسازی اجزاء محدود با استفاده از نرم افزار ANSYS استفاده گردید. مدل میکرو شامل آجرها، بندهای افقی و قائم ملات، اجزاء مختلف قاب بتنی پیرامونی و سطوح مشترک بین قاب و میانقاب میباشد. مدلسازی ماکرو شامل مدلسازی میانقاب با المان قطری معادل می باشد. نتایج حاصل از هر دو آنالیز با نتایج ثبت شده مدلهای مشابه آزمایشگاهی مقایسه و توانایی هر دو روش در برآورد رفتار قابهای توپر بررسی میگردد. مقایسه نتایج حاصل از دو روش مدلسازی نشان داد که المان معادل فشاری با وجود برآورد مناسب سختی میانقاب، دارای محدودیتهایی در تعیین مقاومت نهایی میانقاب میباشد.

Authors

محمدرضا نورفرد

دانشجوی کارشناسی ارشد زلزله، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده فنی دان

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :