Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ضریب زلزله زاویه ای در سازه های نامنظم در پلان

چهارمین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در مهندسی عمران،معماری و شهرسازی
Year: 1396
Publish place:
COI: RCEAUD04_146
Language: PersianView: 510
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا بهاری - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، گروه آموزشی مهندسی عمران، واحد تهران شرق، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
علیرضا فاروقی - استادیار گروه مهندسی عمران، واحد تهران شرق، دانشگاه آزاد اسلامی ، تهران، ایران
محمد قانونی بقا - استادیار گروه مهندسی عمران، واحد تهران شرق، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران

Abstract:

امروزه روش رایج طراحی لرزه ای سازه ها در آیین نامه ها براساس روش استاتیکی معادل و تعیین برش پایه طراحی با استفاده از طیف خطی می باشد. برای تعیین برش پایه از ضریبی به نام ضریب زلزله استفاده می شود.در این مقاله ابتدا روش های محاسبه و عوامل تاثیر گذار بر ضریب رفتار بررسی می شود. سپس تعدادی سازه فولادی با سیستم های باربر جانبی قاب خمشی و مهاربندی هم محور با تعداد طبقات 3و7و10 نامنظم در پلان مورد ارزیابی قرار می گیرد. با انجام یک تحلیل استاتیکی غیرخطی پوش آور تحت اثر بارهای جانبی، شکل پذیری و ضرایب اضافه مقاومت آن ها در زوایای مختلف با توجه به محدود نمودن شکل پذیری محلی در المان های سازه بر اساس دریفت حداکثر و نهایتا ضرایب رفتار با توجه به مقادیر بدست آمده از تحلیل محاسبه می شود. فرض می شود که ضرایب رفتار زاویه ای از یک قاعده مستطیلی پیروی می کنند بطوریکه مقادیر ضریب رفتار زاویه ای با طول پاره خطی که از مبدا با زاویه مورد نظر در مستطیلی که اضلاع آن ضریب رفتار جهت اصلی سازه می باشند برابر است. سپس مقادیر ضریب رفتار زاویه ای بدست آمده از این قاعده با مقادیربدست آمده از تحلیل استاتیکی غیرخطی مقایسه می گردد. با توجه به نتایج نیز مشاهده می شود که ضرایب رفتار زاویه ای بدست آمده از این نوع تحلیل در مقایسه با مقادیر آن از قاعده مستطیلی، کمی دست بالاتر بوده و از این قاعده به خوبی پیروی می کند و همچنین سازه در این زوایا نسبت به جهات اصلی رفتار بهتری از خود نشان می دهد

Keywords:

ضریب زلزله زاویه ای , ضریب رفتار زاویه ای , زمان تناوب زاویه ای , ضریب اضافه مقاومت , شکل پذیری

Paper COI Code

This Paper COI Code is RCEAUD04_146. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/702758/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهاری، محمدرضا و فاروقی، علیرضا و قانونی بقا، محمد،1396،ضریب زلزله زاویه ای در سازه های نامنظم در پلان،چهارمین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در مهندسی عمران،معماری و شهرسازی،Tehran،https://civilica.com/doc/702758

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,674
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support