ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آنالیز رفتار پل های بتنی و فرآیند تخریب آن ها تحت بارگذاری انفجاری

Year: 1396
Publish place:
COI: RCEAUD04_161
Language: PersianView: 313
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم سادات موسوی پاکزاد - دانشجوی کارشناس ارشد عمران- سازه ، دانشگاه شهاب دانش
مجتبی کریمایی طبرستانی - استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و استاد مدعو دانشگاه شهاب دانش
یوسف غفاری - دانشجوی دکتری مهندسی عمران سازه ، دانشگاه صنعتی شریف

Abstract:

پل ها به عنوان بخشی از شریان حیاتی هر کشور اهمیت زیادی در رسیدن به توسعه پایدار دارند. از این رو این سازه ها در جنگ ها و حملات تروریستی همیشه از اهداف مهم برای حمله بوده اند. تخریب یک پل می تواند منجر به خسارت جانی و مالی فراوان شود. می تواند دسترسی به یک محل را تا مدت ها مختل کند و باعث اختلال در حمل و نقل شود. بر این اساس در دنیای امروز با بالا رفتن خطرات جنگ و حملات تروریستی ، تحلیل و طراحی پل ها در برابر انفجار ضروری به نظر می رسد.در این مقاله از مدل اجزای محدود ABAQUS برای مطالعه رفتار پل بتنی جمهوری 9 دی واقع در شهر قم به عنوان مطالعه موردی تحت بار انفجار استفاده شده است. اثر پارامتر های مختلف از جمله وزن مواد منفجره بر پاسخ سازه پل بررسی می شود. فرایند تخریب اجزای پل مشاهده و بر روی مکانیزم های آسیب های وارده بحث و نتیجه گیری می شود. نتایج حاکی از آن است که مقادیرجابجایی و درصد خرابی عرشه با افزایش مقدار کیلوگرم بار افزایش می یابد

Keywords:

پل های بتنی – تحلیل دینامیکی غیرخطی – بارگذاری انفجاری- نرم افزار ABAQUS

Paper COI Code

This Paper COI Code is RCEAUD04_161. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/702773/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موسوی پاکزاد، مریم سادات و کریمایی طبرستانی، مجتبی و غفاری، یوسف،1396،آنالیز رفتار پل های بتنی و فرآیند تخریب آن ها تحت بارگذاری انفجاری،چهارمین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در مهندسی عمران،معماری و شهرسازی،Tehran،https://civilica.com/doc/702773

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 373
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support