ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی دستکش عایق برق و تست های مربوط به آن

Year: 1396
COI: JR_ARTE-1-4_001
Language: PersianView: 328
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یونس روستا - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی ایمنی صنعتی
صمد فرهادی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی ایمنی صنعتی
مصطفی عباسی - دکترای برق قدرت، استاد موسسه آموزش عالی تابناک

Abstract:

طبق گزارش های حوادث سازمان تامین اجتماعی تقریبا هرساله در ایران به طور متوسط 50 کارگر برق کار توسطجریان برق کشته می شوند که تقریبا کمتر از 1/3 مرگ، در اثر برق گرفتگی در ولتاژ پایین (زیر 600 ولت) بوده است و نصف بیشتر این مرگ ها از کار کردن در حوزه ها یا مدارهای الکتریکی برق دار بدون حفاظ مناسب رویمی دهد درحالی که اغلب نیاز به کار کردن در حالت برق دار نبوده است. در صنعت برق اگر ایمنی رعایت نشود،خطر برق گرفتگی حتمی است. بنابراین قبل از دست زدن به سیم یا ادوات برقی جهت تعمیر و یا هرگونه بازرسیبایستی حتما جریان برق در مدار قطع بوده و مطمین باشید که جریان برق وجود ندارد و آزمایش وجود یا عدموجود جریان برق توسط فازمتر صورت می گیرد. لوازم حفاظت فردی در فرآیند سیستم مدیریت ایمنی و بهداشتبه عنوان تجهیزات و وسایلی هستند که نبایستی به عنوان عامل پیشگیری حتمی از خطرات موجود در کار مورداستفادهقرار بگیرند، بلکه بایستی به عنوان یک عامل پشتیبان به همراه دیگر احتیاط ها و روش های حذف و کاهش ریسکدر جهت پیشگیری از خطرات احتمالی و شاید غیرقابل پیش بینی در محیط کار و فرآیند انجام آن، مورداستفاده قرارگیرد؛ و این لوازم از طرف کارفرما در اختیار کارگران و کارکنان قرارگرفته تا در موارد تعیین شده توسط کارکنانمورداستفاده قرار گیرد و جنبه مالکیت شخصی خارج از محیط کار برای افراد ندارد. بیش از 40 % حوادث ناشی ازکار مربوط به آسیب های وارده به دست و انگشتان است. دست ها از ارزشمندترین اعضای کمکی بدن انسان استکه برای حفاظت آن ها در هنگام مواجهه با خطرات برق گرفتگی، تماس با مواد شیمیایی، پارگی و بریدگی، خراشو ساییدگی، سوختگی، سوراخ شدن، تماس با مواد بیولوژیکی و همچنین در برابر دماهای مضر بسیار بالا، باید از دستکش های مناسب استفاده شود. امروزه انواعی از دستکش های حفاظتی برای حفاظت در برابر طیف گسترده ای از وجود دارد. ماهیت خطر و عملیاتی که باید انجام گیرد در انتخاب دستکش موثر است.

Keywords:

ایمنی، برق گرفتگی، حفاظت دستکش عایق، دستکش عایق برق، تست دستکش

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ARTE-1-4_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/703768/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
روستا، یونس و فرهادی، صمد و عباسی، مصطفی،1396،بررسی دستکش عایق برق و تست های مربوط به آن،،،،،https://civilica.com/doc/703768

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support