ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر شدت جریان گاز بر شرایط رژیم جریان دو فازى در خط لوله 32 اینچی

Year: 1396
COI: JR_OIL-12-131_002
Language: PersianView: 239
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهادر اکبری - دانشجوی دکتری مهندسی شیمی دانشگاه یاسوج، شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، پالایشگاه دوم
هجیر کریمی - دانشیار، عضو هییت علمی بخش مهندسی شیمی،معاونت پژوهشی دانشگاه یاسوج

Abstract:

در این مقاله هدف اصلی بررسی تغییرات و نوسانات شدت جریان گاز بر روی شرایط رژیم جریان دو فازی در یک خط لوله32 اینچی گاز همراه با میعانات در پالایشگاه دوم گاز پارس جنوبی، به طول 105 کیلومتر از سکو تا خشکی می باشد. نتایج حاصل از محاسبات بیانگر یک رژیم جریان دو فازی از نوع جداشده، در خط لوله می باشد. با توجه به اینکه این رژیم جریان به سه شکل لایه ای، حلقوی و موجی می باشد، لذا نوسانات و شرایطموجود در این خط لوله بیانگر موثر بودن رژیم جریان جداشده از نوع حلقوی و بعضا موجی شکل می باشد. با توجه به نوسانات بالا دستی حاصل از تعداد چاه ها و نحوه تصفیه و تولید در بخش خشکی واحد های فرآیندی، شرایط در حالات مختلف عملیاتی از حداقل جریان خوراک تا ظرفیت طراحی مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است بنابراین در این مطالعه از یک سو تاثیر نوسانات شدت جریان گاز بر روی سرعت های ظاهری گاز و مایع مورد بررسی قرار گرفته است و از سویی با توجه به ماندگی مایع به شکل های مختلف در لوله و همراه با جریان گاز، نقش شدت جریان بر کسر ماندگی مایع، سرعت سیلابه مایع، همچنین طول سیلابه مایع و طول حباب های بهم پیوسته گاز، مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. نتایج حاصل از بررسی ها به کمک روابط و تیوری های مختلف، بیانگر واقعی بودن این نوع تغییرات و تاثیر پذیری آن بر نوع و کیفیت محصول، میزان و کمیت تولید می باشد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_OIL-12-131_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/706303/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اکبری، بهادر و کریمی، هجیر،1396،تاثیر شدت جریان گاز بر شرایط رژیم جریان دو فازى در خط لوله 32 اینچی،https://civilica.com/doc/706303

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 3,145
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support