ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

(انسان سالک صدرایی): با خوانی رهیافت چندوجهی ملاصدرا به سلوک انسان

Year: 1396
COI: JR_PHM-7-18_006
Language: PersianView: 295
This Paper With 24 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 24 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا رضازاده - استادیار فلسفه دانشگاه ایلام نویسنده مسیول
زهرا جلیلیان - کارشناسی ارشد فلسفه دانشگاه ایلام

Abstract:

ملاصدرا در آثار برجسته خود به طور گسترده و ثابت مسیله انسان و سیر تعالی گو پرداخته است. (انسان سالک) محور نظریه او در این باب را تشکیل می دهد که در ساختمان معنای حکمت صدرایی از بسامد و اهمیت بالایی برخوردار است. این تحقیق به بررسی رهیافت های گوناگون ملاصدرا در این موضوع می پردازد تا به این مسیله پاسخ گوید که ملاصدرا چه الگویی را طرح و تحقیق چند بعدی (انسان سالک) عمدتا از روش فلسفی بهره گرفته اما در تعریف و تحلیل آن از سه منبع معرفتی فلسفه عرفان و وحی بهره جسته است. انسان سالک در چارچوب فلسفی سفر عقلی خود را با تامل در اصل وجود آغاز می کند و با شناخت وجود حقیقی سعادت عقلی خویش را نتیجه می گیرد و مقام (خلافت الهی) را در می یابد. از دید ملاصدرا، انسان سالک در رهیافت قرانی با تامل در افاق و انفس و در رهیافت عرفانی با کشف و شهود، مسیر سلوک خود را به سوی مقصد نهایی هموار می سازد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_PHM-7-18_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/707205/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضازاده، رضا و جلیلیان، زهرا،1396،(انسان سالک صدرایی): با خوانی رهیافت چندوجهی ملاصدرا به سلوک انسان،https://civilica.com/doc/707205

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,331
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support