ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه عددی سه بعدی ظرفیت باربری و کاهش نشست ستون های سنگی ترکیبی مسلح شده با ژیوسنتتیک

Year: 1396
COI: CICEAUD01_0201
Language: PersianView: 192
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر حسین سروری فر - دانشجوی کارشناسی ارشد ژیوتکنیک، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران،
محمد نوروز علیایی - استادیار مهندسی عمران (ژیوتکنیک)، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس
علی کمک پناه - دانشیار مهندسی عمران (ژیوتکنیک)، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

ستون های سنگی امروزه در علم مهندسی ژیوتکنیک به عنوان یکی از کارآمدترین و کم هزینه ترین روش های بهسازی خاک های ضعیف به ویژه خاک های سست رسی شناخته می شوند و در در مثال های متعددی از این روش استفاده شده است و در مقایسه با روش های مشابه، در معرض توجه قرار گرفته اند. با پیشرفت های صورت گرفته در زمینه علوم مهندسی پلیمر و تولید مصالح ژیوسنتتیک، از این مصالح جهت محصور نمودن ستون های سنگی استفاده می شود که به ستون های سنگی روکش شده با ژیوسنتتیک معروف می باشند. از طرفی اخیرا طی آزمایشاتی بررسی شده است که اگر از خانواده ژیوسنتتیک ها مخصوصا ژیوگرید در تسلیح افقی سازه های خاکی استفاده شود، این سازه مسلح شده می تواند ظرفیت باربری بسیار مطلوبی از خود نشان دهد. از اینرو در این تحقیق به مطالعه سه بعدی و دقیق عددی تاثیر لایه های افقی ژیوسنتیک توام با روکش عمودی برای آن در بهبود عملکرد ستون های سنگی در مقایسه با ستون سنگی غیر مسلح و هم چنین ستون های سنگی روکش شده با ژیوسنتتیک، در نرم افزار ABAQUS پرداخته شده است. ضمن این که با مطالعه تاثیر فاصله تسلیح افقی از هم و هم چنین سختی سکانتی این نوع مواد به عنوان تسلیح و در نهایت با جمع بندی نتایج، پیشنهادات و توصیه های فنی جهت تحلیل، طراحی و اجرای این تکنیک بهسازی ارایه گردیده است.

Keywords:

ستون سنگی، ژیوسنتتیک، تسلیح افقی، روکش عمودی، بهسازی خاک، مدلسازی عددی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_0201. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/708899/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سروری فر، امیر حسین و نوروز علیایی، محمد و کمک پناه، علی،1396،مطالعه عددی سه بعدی ظرفیت باربری و کاهش نشست ستون های سنگی ترکیبی مسلح شده با ژیوسنتتیک،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/708899

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 29,155
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support