ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر پوزولان های طبیعی بر روی خواص مکانیکی بتن خود متراکم

Year: 1396
COI: CICEAUD01_0303
Language: PersianView: 401
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا زمانی ابیانه - باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد پرند، تهران، ایران،
سحر مهارتی - کارشناسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد پرند، تهران، ایران،
غزاله درهمجانی - کارشناسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد پرند، تهران، ایران،
زینب ضیایی - کارشناسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد پرند، تهران، ایران،

Abstract:

بتن خود متراکم بتنی با کارایی زیاد و عدم جدا شدگی که می تواند پس از ریخته شدن در محل مورد نظر، فضای قالب را پر کند و اطراف آرماتورها را بدون نیاز به تراکم مکانیکی فرا بگیرد. در این مقاله سعی شده است تا با بررسی نتایج بدست آمده از تحقیقات، به تاثیر جایگزینی درصدهای مختلف پوزولان های طبیعی شامل زیولیت، متاکایولین، پومیس و پرلیت بر خواص مکانیکی بتن خودتراکم دست یابیم. نتایج حاکی از آن است که استفاده از پوزولان زیولیت در 15 % جایگزینی با سیمان در تمامی سنین باعث افزایش مقاومت فشاری، کششی و خمشی شده است. همچنین پوزولان متاکایولین با 20 %جایگزینی سبب بهبود خواص بتن خودتراکم می گردد. بیشترین تاثیر افزایش متاکایولین به عنوان یک ماده جایگزین در مقاومت در برابر نفوذ کلرید می باشد. در مطالعه انجام شده بر روی پودر پرلیت به این نتیجه دست یافته اند که نمونه های شامل 2.5 % پودر پرلیت جایگزین سیمان پرتلند، در تمامی سنین دارای مقاومت فشاری برتری بوده و عملکرد بهتری داشته است. در بررسی انجام شده بر روی پوزولان پومیس مقاومت فشاری در سنین اولیه نسبت به نمونه شاهد کاهش یافته اما نکته مورد توجه این است که با افزایش سن مقاومت بتن حاوی پومیس، از بتن خودتراکم معمولی بیشتر است. همچنین پومیس به دلیل داشتن 60 % سیلیس کمک شایانی در دستیابی به مقاومت و دوام خواهد داشت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_0303. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/709000/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زمانی ابیانه، محمدرضا و مهارتی، سحر و درهمجانی، غزاله و ضیایی، زینب،1396،تاثیر پوزولان های طبیعی بر روی خواص مکانیکی بتن خود متراکم،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/709000

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,168
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support