ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

باز زنده سازی برج های کبوتر چند قلو شهر بهاران اصفهان و بررسی نقش آن در توسعه پایدار شهری

Year: 1396
COI: CICEAUD01_1125
Language: PersianView: 154
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابوالفضل کاشی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اردستان، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، اصفهان، ایران
کاظم یزدی - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان
مسعود نصری - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان،

Abstract:

برج های کبوتران به عنوان زیرساخت تاسیسات کشاورزی در سراسر ایران حضوری پیوسته داشته است. طراحی و عملکرد کبوترخانه های ایرانی بسیار جالب و عالمانه بوده و همواره مورد توجه بسیاری از سیاحان و گردشگران خارجی بوده و همچنین در گذشته در اقتصاد کشور نیز تاثیرگذار بوده اند، لذا بی انصافی است که از این همه دانش و تحصیل این آثار بی بهره بوده و هر روز شاهد فروریختن این مواریث فرهنگی و هنری بود. همچنین لزوم توجه جدی به مقوله سیر و سیاحت و گردشگری، به عنوان پدیده ای جدید در زندگی ماشینی قرن بیست و یکم بسیار احساس می شود و اهمیت آن روز به روز در دنیا افزایش می یابد. شهر بهاران با وضعیت قرارگیری در یک محدوده دشتی در شهرستان فلاورجان مشتمل بر مناطق سکونتگاهی پراکنده دارای پتانسیل های توسعه گردشگری و گذران اوقات فراغت برای مناطق همجوار است، اهمیت و ضرورت این تحقیق از این جهت است که باززنده سازی برج های چند قلو و توسعه گردشگری نقش مهمی در توسعه پایدار شهری و افزایش فرهنگ شهروندی دارد، هدف اصلی پژوهش طراحی مجموعه گردشگری متناسب با توان های محیطی و نیازهای انسانی می باشد که بر افزایش توسعه پایدار محیط زیست شهری موثر می باشد. این پژوهش در درجه اول به سه حوزه مهم و اصلی معماری گردشگری و توسعه پایدار تقسیم می شود که برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید شناخت کامل و درستی از هر سه به دست آید. روش تحقیق در این مطالعه با توجه به اهداف تحقیق توصیفی تحلیلی است که به صورت میدانی و کتابخانه ای انجام شده است.

Keywords:

معماری، باز زنده سازی، گردشگری، برج های کبوتر، توسعه پایدار

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_1125. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/709815/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاشی، ابوالفضل و یزدی، کاظم و نصری، مسعود،1396،باز زنده سازی برج های کبوتر چند قلو شهر بهاران اصفهان و بررسی نقش آن در توسعه پایدار شهری،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،،،https://civilica.com/doc/709815

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 466
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support