ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیش بینی شدت تصادفات جاده ای با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی، مطالعه ی موردی محور اردبیل سرچم

Year: 1396
COI: CICEAUD01_1168
Language: PersianView: 559
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صابر مولایی علی آبادی - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اهر
مهدی حسین پور - استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
سید رضا الیاسی - کارشناس ارشد عمران

Abstract:

شبکه های عصبی مصنوعی براساس مدل بیولوژیک مغز انسان به وجود آمده اند. مفهوم شبکه عصبی مصنوعی که در واقع یکی از مهمترین زیرشاخه های هوش مصنوعی است، در واقع نمونه برداری ساده ای از سیستم عصبی انسان است که در قالب یک مدل ریاضی متبلور شده است. شبکه های عصبی مصنوعی دارای ویژگی هایی می باشند که آنها را در برخی از کاربردها مانند تخمین توابع، پیش بینی، تشخیص الگو، کنترل، رباتیک و به طور کلی در هر جا که نیاز به یادگیری یک نگاشت خطی و یا غیر خطی باشد، متمایز می نماید. در این پژوهش به مدل سازی تصادفات در بزرگراه های شهری پرداخته می شود و عواملی که تاثیر بیشتری بر روی افزایش و همچنین کاهش شدت این تصادفات ها دارد شناسایی شده است تا با بررسی و بهبود این عوامل بتوان میزان شدت تصادف ها و جراحات وارده به استفاده کنندگان از وسایل نقلیه را کاهش داد. بدین منظور مطالعه ی موردی جاده ی اردبیل سرچم انتخاب شده است. در مجموع هفت ساختار برای شبکه امتحان شد که ساختار تک لایه با 8 نرون بهترین خروجی را در مقایسه با دیگر ساختارها داشت. در مرحله پیش پرداز داده ها لازم است داده هایی در شرایط غیر عادی بدست آمده اند از جامعه آماری حذف گردند. برای مثال تصادفات سال 90 بدلیل مشکلات بهره برداری از مسیر دارای نرخ تلفات بسیار بالا می باشد که در شرایط غیرعادی حاصل شده اند و موجب کاهش کارایی شبکه شده است. ضرایب وزن دار ورودی های مستقل مانند شرایط جوی نشان دهنده ی تاثیر نچندان این متغیرها بر شدت تصادفات است. می توان در آموزش مدل، از تاثیر این متغیرها صرف نظر کرد.

Keywords:

پیش بینی شدت تصادفات , شبکه های عصبی مصنوعی , پرسپترون چند لایه , محور اردبیل- سرچم

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_1168. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/709858/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مولایی علی آبادی، صابر و حسین پور، مهدی و الیاسی، سید رضا،1396،پیش بینی شدت تصادفات جاده ای با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی، مطالعه ی موردی محور اردبیل سرچم،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/709858

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,483
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support