ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ملاحظات کالبدی در بازیابی هویت محله ای

Year: 1396
COI: CICEAUD01_1350
Language: PersianView: 219
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

منصور منصوری - مربی، عضو هیات علمی فنی حرفه ای، آموزشکده فنی پسران ایلام

Abstract:

؛ هویت یکی از مهمترین مسایل و چالش های پیش روی جوامع در حال توسعه، در طی فرآیند جهانی شدن و جهانی سازی عصر حاضر است. در چند دهه اخیر با تغییرات شگرف در ساختار محلات و پیدایش کلان شهرهای مدرن، هویت محله ای عمدتا با بحران جدی مواجه شده و محتوای خود را از دست داده است. در جهان امروز تلاش برای حفظ هویت، یکی از منازعات اصلی ملت هاست. معماری وشهرسازی نیز از این مستثنی نیستند. این پژوهش در پی آن است که به این پرسش پاسخ گوید که باوجود تحولات کالبدی و فیزیکی پیچیده شهرها آیا می توان مفهوم حس مکان، هویت و وابستگی ها را در مقیاس محله ای حفظ کرد. روش کلی حاکم بر فرایند تحقیق، فرضی – قیاسی می باشد و از این رو لازم است روش های علمی به صورت سازمان یافته در فرایند تحقیق مورد استفاده قرار گیرند. این پژوهش از نوع کاربردی است و روش تحقیق توصیفی-تحلیلی می باشد. به نظر می رسد محلات امروزی در سطح شهرها تا حدود زیادی به لحاظ کالبدی شبیه یکدیگر گشته اند و در واقع به قسمتی از شهر تبدیل شده اند و عوامل کالبدی موجود در بافت محلات امروز نمی توانند نقشی را که در ذهن انسان سنتی ساکن در محلات گذشته بازی کرده، تصویر کند.

Keywords:

محله، هویت، حس مکان، توسعه کالبدی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_1350. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/710037/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
منصوری، منصور،1396،ملاحظات کالبدی در بازیابی هویت محله ای،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/710037

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support