ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناخت کودک و بررسی لزوم توجه به معماری و فضای مخصوص کودکان بی سرپرست

Year: 1396
COI: CICEAUD01_1497
Language: PersianView: 571
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ویدا باقری - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه معماری، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
آزاده شاهچراغی - دانشیار گروه معماری، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران

Abstract:

در دنیای امروز کودکان بسیاری به دلایل مختلف بدون خانه و سرپناه متولد می شوند و در بدترین شرایط محیطی و روانی و به دور از فضای امن رشد می کنند. این کودکان با بدترین شرایط روانی و تربیتی وارد اجتماع می شوند و هم به خود و هم به جامعه آسیب های فراوانی می زنند. کودکی که از ابتدا سرپناهی نداشته و همیشه با ترس زندگی کرده و از مهر و آغوش گرم خانواده محروم بوده در خطر مشکلاتی مثل افسردگی، پرخاشگری، بزهکاری و ... است. از این رو توجه به طراحی و ساخت سرپناهی برای این کودکان که بتوانند در آرامش و امنیت رشد کنند و همچنین توجه به ویژگی های محیط به گونه ای که کودک بتواند محیط زندگی خود را دوست بدارد و خود را متعلق به آنجا دانسته و حس خانه نسبت به آن آن محیط داشته داشته باشد بسیار حایز اهمیت است. محیط کالبدی باید به گونه ای طراحی شود که تاثیرات مثبت روانشناختی بر روی کودکان داشته باشد و بتواند در حل مشکلات روحی آنها موثر باشد. در این تحقیق سعی شده با مطالعه روان شناسی رشد کودک و تشخیص نیازهای عاطفی و جسمی کودکان در هر سن و توجه به این نیازها در طراحی محیط مخصوص به آنها، محیطی مناسب برای رشد جسمی و روانی کودک پیشنهاد شود. در واقع هدف این پژوهش کمک به اصلاح مشکلات رفتاری کودکان بی سرپرست بر اساس توجه و شناخت نیاز آنها با استفاده از ارایه راهکارهای معماری برای خلق محیطی مفرح و امن برای کودکان بی سرپرست است.

Keywords:

کودکان بی سرپرست، خانه، معماری، رفتار کودک

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_1497. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/710183/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باقری، ویدا و شاهچراغی، آزاده،1396،شناخت کودک و بررسی لزوم توجه به معماری و فضای مخصوص کودکان بی سرپرست،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/710183

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 30,722
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support