ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

الزامات نظری و عملی زیباسازی شهری در محیط های تاریخی

Year: 1396
COI: CICEAUD01_1525
Language: PersianView: 116
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زینب ریوفی - عضو هیات علمی بخش مرمت دانشکده ی هنر دانشگاه شهید باهنر کرمان
منصور خواجه پور - عضو هیات علمی بخش مرمت دانشکده ی هنر دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

تجربه زیبا شناختی تجربه ای خوشایند و مطلوب است که به زندگی انسان ارزش و معنا بخشیده و به درک بهتر او از محیط کمک می کند. بخشی از این تجربه بین انسان و کالبد شهری شکل می گیرد. جنبش زیبایی شناسی شهری رویکردی است که نه تنها به خاطر زیبا نمودن بلکه به معنای ابزار کنترل اجتماعی از طریق راضی نگه داشتن مردم و پاسخگویی به نیاز آنها فضاهای شهری را مورد مطالعه قرار می دهد. گاهی محدوده های تاریخی شهر، متن و زمینه اجرای طرح های زیباسازی تعریف می شوند تا با استفاده از این ابزار، به توسعه کیفی فضای کالبدی شهر و ارتقاء کیفیت زندگی شهری رسیده و با تبدیل شدن به مکانی موجه، منطقی و امن برای ساکنان، هم پاسخگوی نیازهای آنها باشند، هم رضایت خاطر آنها را افزایش دهند و هم سوژهی یک عملیات بهسازی موضعی قرار گیرند و در اثر ترمیم های انجام شده عمر مفید شان تا اندازه ای افزایش یابد. دراین نوشتار سعی شده است تا پس از بررسی تعاریف و مفاهیم مرتبط با موضوع زیبا سازی شهری و با تمرکز بر روی محدوده های تاریخی شهر با استناد به برخی از قوانین بین المللی حفاظتی، الگویی برای ارایه و اجرای طرح های زیباسازی در یک متن تاریخی پیشنهاد داده شود تا با ارایه ی راهکارهای حرفه ای امکان بروز خطاهای احتمالی در این زمینه را که دارای ارزش میراثی و تاریخی بوده و بخشی از هویت شهر به شمار می آید کاهش دهد.

Keywords:

زیباسازی شهری، کالبد و منظر شهر، محیط تاریخی، بهسازی، هویت شهر

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_1525. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/710211/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ریوفی، زینب و خواجه پور، منصور،1396،الزامات نظری و عملی زیباسازی شهری در محیط های تاریخی،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،،،https://civilica.com/doc/710211

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,298
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support