ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحولات کالبدی خانه های تهران در دوره قاجار

Year: 1396
COI: CICEAUD01_1639
Language: PersianView: 565
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباسعلی احمدی - استادیار دانشگاه شهرکرد،
میترا شاطری - استادیار دانشگاه شهرکرد،
زهره خسروانی - دانشجوی کارشناسی ارشد باستان شناسی (گرایش اسلامی) دانشگاه شهرکرد،

Abstract:

دوره قاجار مقارن بود با وارد شدن معماری غربی که تاثیر زیادی در معماری، به خصوص خانه های مسکونی داشت. معماری غرب گاه به صورت مستقل وگاه به صورت تلفیقی با معماری سنتی در این بناها نمود یافت، خانه های این دوران را نیز می توان به لحاظ کمی و کیفی مهمترین دسته از خانه های تاریخی ایران به حساب آورد. این پژوهش به معرفی اجمالی 10 خانه قاجاری در تهران پرداخته، همچنین به تحلیل تحولات کالبدی خانه ها در عهد قاجار و به چیستی این تحولات در فن ساختمان و ویژگی های معماری این خانه ها در سطح کلان اشاره شده است. روش تحقیق کتابخانه ای، تحلیلی و توصیفی است که با توجه به مستنداتی که در مورد این بناها وجود داشت استناد شده است. یافته های این تحقیق نشان می دهد تحولات معماری این خانه ها عمدتا در گرایش به درون گرایی بوده است و معماری اکثرخانه ها تلفیقی از معماری سنتی و معماری غربی که این معماری با سبک زندگی و سلایق روزگار پیوستگی داشته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_1639. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/710323/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، عباسعلی و شاطری، میترا و خسروانی، زهره،1396،تحولات کالبدی خانه های تهران در دوره قاجار،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/710323

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,317
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support