ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی و ایجاد فضایی امن-کنترل و مدیریت بحران

Year: 1396
COI: DSCONF04_070
Language: PersianView: 139
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آزاده محمودی - عضو هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس
ماریا حجام - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس

Abstract:

انسان در طی دوره های مختلف همواره در معرض خطرات و حوادث بوده است. با گذشت زمان و تغییرات ایجاد شده در نحوه زندگی، خطراتی که انسان را تهدید می کند نیز تغییر یافته است. تکنولوژی، به همراه مزایای بیشماری که برای بشر به ارمغان آورده است، خطرات تازه و نو را نیز به وجود آورده که انسان را در مدت زمان کوتاهی به کام مرگ می کشاند. توسعه شهرنشینی و کاربرد تکنولوژی پیچیده در امکانات شهری، استفاده از تاسیسات عظیم و ساختمانهای بلند و فعالیت مراکز اجتماعی و اقتصادی بزرگ و ... از جمله عواملی هستند که سبب به وجود آمدن این خطرات میگردد . همه دولتها برای حفظ امنیت و سلامت شهروندان و جامعه می کوشند تا توان خود را در برخورد با حوادث افزایش دهند، کمک به آسیب دیدگان و بازماندگان حوادث جدای وظیفه انسانی که بر عهده همه می باشد، نقش به سزایی در تامین امنیت و سلامت جامعه داردبحران پیشامدی است که بصورت ناگهانی و گاهی فزاینده رخ میدهد و به وضعیتی خطرناک و ناپایدار برای فرد، گروه و یا جامعه میانجامد. بحران باعث بوجود آمدن شرایطی میشود که برای برطرف کردن آن نیاز به اقدامات اساسی و فوقالعاده است. بحرانها بر حسب نوع و شدت متفاوتند. بحران یک فشارزایی بزرگ و ویژه است که باعث در هم شکسته شدن انگارههای متعارف و واکنشهای گسترده میشود و آسیبها، تهدیدها، خطرها و نیازهای تازهای به وجود میآورد. واژه چینی که برای بحران وجود دارد، تصویر بهتری از مولفههای سازنده بحران را به نمایش میگذارد. واژه بحران در زبان چینی از همان حروفی تشکیل شده است که خطر و فرصت را شکل دادهاند. بحران همچنان که نشانگر یک مانع، آسیب، ضایعه یا تهدید است، نشانگر فرصت برای رشد یا افول نیز میباشد.

Keywords:

بحران شناسی, مراحل مدیریت بحران, تاریخچه, خصوصیات امداد گر

Paper COI Code

This Paper COI Code is DSCONF04_070. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/710837/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودی، آزاده و حجام، ماریا،1396،طراحی و ایجاد فضایی امن-کنترل و مدیریت بحران،The 4th International Conference on Modern Finding in Sciences and Technology،Qom،،،https://civilica.com/doc/710837

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,867
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support