ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نفت و توسعه شهر نشینی در ایران

Year: 1396
Publish place:
COI: ENGIN01_189
Language: PersianView: 429
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدنورالدین امیری - عضو هیات علمی دانشگاه خلیج

Abstract:

بدون شک شهر ها در چند دهه گذشته به طرز شگفت آوری گسترش وتوسعه یافته اند . این روند توسعه و گسترش مسایل جدیدی را برای بشر امروز پیش آورده است . قطعا جهت شناخت اینگونه مسایل ، بررسی عوامل موثر بر توسعه شهرنشینی ضروری میباشد.رشد و توسعه شهرنشینی در خاورمیانه در یکصد سال اخیر شتاب بیشتری بخود گرفته است نفت بعنوان یکی از عامل موثر با عث رشد شهرها شده است.بنابر این در کنار سایر عوامل داخلی و خارجی ، نفت بعنوان یکی از عوامل موثر گسترش شهرنشینی می بایست مورد ارزیابی قرار گیرد.در این مقاله به امیت نفت در توسعه شهرها بویژه در ایران خواهیم پرداخت چرا که با شناخت یکی از عوامل اصلی می توان تاحدودی مسایل و مشکلات را شناخت و از این طریق اثرات نا پایداری زندگی شهری را تاحدودی کنترل نمود و جهت داد.فرضیات عمده بر این اساس استوار است که ورود نفت به ایران به طرز بیسابقه ای سامانه مالی کشور را تحت تاثیر قرار داده است. از سوی دیگر نفت به عنوان منفذی راه را برای نشو و نمای مدرنیته در شهرها هموار نموده است و در آخر شهرهای نفتی به ویژه آبادان و مسجد سلیمان به عنوان اولین شهرهای مدرن ضمن بهره برداری از بعضی از مظاهر مدرن، به عنوان یک الگو مورد تقلید دیگر شهرها واقع شده اندسیوالات اصلی پژوهش پیش رو در وحله اول به چگونگی تاثیر نفت بر رشد و توسعه در ایران، به ویژه در یکصد سال اخیر، در وحله دوم به دنبال پاسخ به این سیوال است چگونه با ورود نفت به اقتصاد، روند مدرنیته در ایران تسریع شد.جهت پاسخ به فرضیات فوق سعی شده است از روش پژوهش ترکیبی بهره گرفته شود به طوری که توامان از مطالعات کتابخانه ای و میدانی استفاده شده است و در اینراه ضمن استفاده از اسناد و مدارک عمدتا دست اول از تکنیکهای آماری نیز استفاده شده به طوری که بتواند فرضیات تحقیق را پوشش دهد

Keywords:

نفت ، شهرسازی ، مدرنیته ، شهرسازی ، نفت شهرها

Paper COI Code

This Paper COI Code is ENGIN01_189. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/711248/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امیری، سیدنورالدین،1396،نفت و توسعه شهر نشینی در ایران،کنفرانس بین المللی پژوهشهای نوین در عمران،معماری،مدیریت شهری و محیط زیست،Karaj،،،https://civilica.com/doc/711248

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support