Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازخوانی لایه های تاریخی منظر فرهنگی شهری (مورد پژوهی : خیابان شهدا و خیابان امام شهر سنندج)

Year: 1396
COI: IACUT03_158
Language: PersianView: 471
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سرکه وت نجفی - کارشناس ارشد طراحی شهری، معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج
نادر زندی - کارشناس ارشد معماری، سرپرست کارگروه معماری خانه هنرمندان کرد
شعیب فیضی - کارشناس ارشد طراحی شهری، عضو اصلی کارگروه معماری خانه هنرمندان کرد

Abstract:

ساکنان زمین به طور خستگی ناپذیری نوشته های کهن خاک را پاک و بازنویسی می کنند. آثار تمامی این مداخلات در تاریخ به طور منظم حفظ شده و در منظر امروز خود را آشکار می کنند، به طوریکه برخی از این لایه های به جا مانده از گذشته که در قلمرو شهری معاصر باقی مانده اند، ناخودآگاه بر توسعه های آتی نیز اثر گذارند. در این مقاله روش های بازشناسی لایه های تاریخی منظر مورد مطالعه قرار گرفته است همچنین روش های متفاوتی برای خوانش منظر پیشنهاد داده می شود. تمامی این روش ها به دنبال کشف لایه های تاریخی متعددی هستند که همگی در شکل دهی یک منظر دخالت داشته اند. عکس های هوایی، سفرنامه ها، مصاحبه با مردم محلی و عکس های تاریخی، روش های مورد بررسی در این پژوهش اند. بازشناسی لایه های تاریخی یک منظر در واقع وسیله ای جهت بیرون کشیدن گذشته ی تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و طبیعی آن منظر و کشف مولفه هایی است که ضامن پایداری آن بوده و امروزه با حذف آنها حیات یک منظر فرهنگی به خطر افتاده است. پس از معرفی این روش ها برای مطالعه منظر و کشف لایه های تاریخی موجود، به بررسی آنها در منطقه ی خیابان شهدا و خیابان امام سنندج که دارای ویژگی های بارز فرهنگی، تاریخی و اجتماعی می باشد - پرداخته خواهد شد. هدف کلی این پژوهش استفاده از این روش ها برای رسیدن به طراحی پایدار و معناداری است که انسان را با طبیعت و تاریخ آشتی داده و فرصت شکوفایی دوباره و ادامه ی تعاملات اجتماعی را همسو با حفظ طبیعت فراهم می آورد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IACUT03_158. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/711722/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نجفی، سرکه وت و زندی، نادر و فیضی، شعیب،1396،بازخوانی لایه های تاریخی منظر فرهنگی شهری (مورد پژوهی : خیابان شهدا و خیابان امام شهر سنندج)، International conference on architecture,civil and urban development at the beginning of the third millennium،Tehran،https://civilica.com/doc/711722

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 39
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support