Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اورامان بهشت گمشده ی ایران زمین- بازشناسی ویژگیهای هویتی در منظر فرهنگی اورامانات استان کردستان برای جهانی شدن

Year: 1396
COI: IACUT03_454
Language: PersianView: 372
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نادر زندی - کارشناس ارشد معماری، سرپرست کارگروه معماری خانه هنرمندان کرد
سرکه وت نجفی - کارشناس ارشد طراحی شهری، معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج
سروه رحیمی - دانشجوی کارشناسی معماری، عضو اصلی کارگروه معماری خانه هنرمندان کرد

Abstract:

هرچند که نزدیک به یک صده از نخستین کاربرد عبارت منظر فرهنگی می گذرد، که بر تعادل انسان با طبیعت در طول زمان تاکید شده است، اما تنها نزدیک به دو دهه است که عبارت مذکور کاربرد حرفه ای پیدا کرده است و منظر فرهنگی، به عنوان یک منظر طبیعی که با فعالیت گروهی انسان شکل پیدا کرده و می تواند از مناطق شهری و تاریخی تا یک مزرعه کوچک را در برگیرد، مطرح شده است. ضرورت بازشناخت منظر فرهنگی با محوریت معماری و شهرسازی بومی از اهمیت زیادی برخوردار است و در واقع ما در این پژوهش نقش عامل تاثیر گذار و تشکیل دهنده معماری و شهرسازی بومی و بازشناخت این موارد در شکل گیری منظر فرهنگی را مورد کنکاش قرار می دهیم. می توان گفت منظر فرهنگی در منطقه اورامانات به لحاظ قرارگیری آن در آینده نزدیک در لیست ثبت جهانی آثار یونسکو از اهمیت، ضرورت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. این پژوهش در صدد بازشناسی ویژگی های هویتی منظر فرهنگی در منطقه برای جهانی شدن است، که به واسطه بافت با ارزش و دست نخورده خود، شیوه زیست مردمان این شهر و سازگاری آنها با طبیعت و نقش این موارد در منظر فرهنگی دارای اهمیت ویژه ای می باشد. در این پژوهش با استفاده از روش توصیفی- تحلیلی و گردآوری اطلاعات بر اساس مطالعات کتابخانه ای و پژوهش های میدانی بر آن است تا با اشاره مختصری به موضوع منظر فرهنگی و معماری و شهرسازی بومی در این منطقه، شناخت و ارتباط ما بین این دو موضوع بهتر و بیشتر شود .نتایج حاصل از پژوهش حاکی از آن است که اورامانات به عنوان یک منطقه ی بکر و دست نخورده، بسیاری از پتانسیل های ثبت جهانی را دارا می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IACUT03_454. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/712018/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زندی، نادر و نجفی، سرکه وت و رحیمی، سروه،1396،اورامان بهشت گمشده ی ایران زمین- بازشناسی ویژگیهای هویتی در منظر فرهنگی اورامانات استان کردستان برای جهانی شدن، International conference on architecture,civil and urban development at the beginning of the third millennium،Tehran،https://civilica.com/doc/712018

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support