ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر مدلهای شناسایی و تحلیل ذینفعان در ابر پروژه های نفت و گاز

Year: 1396
COI: NCCPM04_065
Language: PersianView: 816
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فهیمه شایان فر - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره)، ایران
هانی اربابی - دکترای مدیریت پروژه و ساخت، استادیار دانشگاه تربیت مدرس ایران
امیرحسین خامنه - دکترای مدیریت پروژه و ساخت، مدیر تحقیق، توسعه و دانش، بخش نفت و گازشرکت مپنا، تهران، ایران

Abstract:

از آنجا که هدف مدیریت پروژه، برآوردسازی نیازمندی های پروژه و خشنودسازی ذینفعان است، بسیار مهم است که مدیران پروژه زمان کافی برای شناسایی، درک و مدیریت روابطشان با تمام ذینفعان پروژه صرف کنند. استفاده از تحلیل نقش ها و خواسته های ذینفعان پروژه برای تعامل با آنها می تواند کمک زیادی در برآورده سازی توقعات آنان بشمار آید.برای تاثیر بیشتر، مدیر پروژه باید نیازهای ذینفعان مختلف را تشخیص دهد و چگونگی ارتباط پروژه را با تمام محیط آن درک کند. لذا به کارگیری روشی که بتواند ذینفعان و انتظارات آن ها را تواما لحاظ کند در تحلیل و مدیریت ذینفعان بسیار اثربخش خواهد بود. در اکثر پژوهش های قبلی به بررسی ذینفعان با توجه به ویژگی آن ها پرداخته شده است که این موضوع به علت لحاظ نکردن خواسته ها و انتظارات آن ها در مدیریت و تحلیل آنها دارای کاستی است. در این پژوهش با بررسی ادبیات موضوع به معرفی مفهوم ذینفعان، تیوری ذینفعان و مدیریت ذینفعان پرداخته شده و نبز برخی از مدلهای موجود برای شناسایی و طبقه بندی و تحلیل این ذینفعان نظیر شبکه های اجتماعی تشریح شده است. این تحقیق از نظر هدف انجام یک تحقیق کاربردی است و روش گردآوری اطلاعات، مطالعات کتابخانه ای و ابزار گردآوری اطلاعات مطالعه مستندات و مقالات و پایان نامه های مرتبط در این حوزه بوده است. از نتایج این تحقیق می توان برای طراحی مدلی جهت شناسایی انتظارات ذینفعان در ابر پروژه های نفت و گاز و تحلیل توام ذینفع و انتظاراتش استفاده نمود.

Keywords:

ارتیاط ذینفعان، پروژه های نفت و گاز، تحلیل شبکه های اجتماعی، چالش ذینفعان

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCPM04_065. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/716950/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شایان فر، فهیمه و اربابی، هانی و خامنه، امیرحسین،1396،مروری بر مدلهای شناسایی و تحلیل ذینفعان در ابر پروژه های نفت و گاز،3nd National Conference of Construction & Project Management،Tehran،https://civilica.com/doc/716950

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,938
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support