ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تولید کامپوزیت سطحی Al/Al2O3 به روش FSP

Year: 1396
COI: SCMEMI14_021
Language: PersianView: 695
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اصغر معتمدی - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه مهندسی متالورژی و مواد، گرایش شناسایی و انتخاب مواد، دانشکده فنی و مهندسی
احمد کیوانی - استادیار گروه مهندسی متالورژی و مواد، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهرکرد،
سید حسن نوربخش - استادیار گروه مکانیک، دانشکده فنی و مهندسی،

Abstract:

آلومینیم و آلیاژهای آن به دلیل داشتن خواص منحصر به فردشان از جمله چگالی کم، استحکام مناسب، مقاومت به خوردگی و شکل پذیری مناسب، همواره مورد توجه محققین و صنعتگران بوده اند. در این زمینه آلیاژ 7075 به دلیل مدول الاستیک بالا و استحکام به وزن بالا نسبت به بقیه سری های آلومینیم، کاربردهای خاص ( به ویژه در صنایع هوا - فضا ) مورد توجه قرار داشته است. مشکل عمده در کاربرد این آلیاژ، مقاومت به خوردگی و سایش آن می باشد. در این زمینه کارهای فراوانی برای اصلاح خواص آلومینیوم 7075 صورت پذیرفته است. در این پژوهش ابتدا به معرفی آلومینیوم 7075 و فرایند اصطکاکی - اغتشاشی پرداخته شده و سپس مروری بر تحقیقات پیشین در زمینه اصلاح سازی آلومینیوم 0707 انجام خواهد شد. انتظار میرود استفاده از فرایند اصطکاکی - اغتشاشی (به عنوان روشی که نه تنها خواص مکانیکی اولیه ماده را تضعیف نمی کند، بلکه معمولا خواص به دست آمده پس از فرایند بهتر نیز می باشند) بر روی زیرلایه آلومینیوم 7075 ( به صورت ورق) و ذرات آلومینا ( به صورت لایه تشکیل شده توسط فرایند هارد آندایز) بتواند نتایج مطلوب تری را نسبت به تحقیقات پیشین در پی داشته باشد به عنوان راه حل برای بهبود خواص، ایجاد یک ساختار کامپوزیتی با استفاده از زمینه ای از جنس آلومینیوم 7075 مورد توجه بسیاری از محققین قرار داشته است به منظور ساخت کامپوزیت سطحی پایه آلومینیم 7075 توسط روش فرآیند اصطکاکی اغتشاشی، از صفحه ای آلومینیمی آندایز شده استفاده شد که ضخامت حدودی این لایه آندایز شده 100-150μm می باشد. به منظور ساخت این کامپوزیت از یک ابزار با زاویه انحراف 3 درجه، سرعت چرخش و سرعت پیشروی مختلف استفاده شد تا با استفاده از این تغییر پارامترها تاثیر این پارامتر را برخواص مکانیکی کامپوزیت بررسی گردد. هدف اصلی از این تحقیق ارایه راهکاری جهت بهبود توزیع ذرات تقویت کننده در لایه کامپوزیت سطحی بود به گونه ای که در میزان مصرف ذرات Al2O3 وهزینه صرفه جویی شده و درعین حال خواص سطحی و تریبولوژیکی لایه کامپوزیت سطحی در اثر کاهش درصد ذرات تقویت کننده افت نکند. بدین منظور لایه ای کامپوزیتی حاصل از جوشکاری (FSP) لایه آندایز شده با فلز زمینه تشکیل شد. از تصاویر میکروسکوپی نوری و الکترونی برای بررسی ریزساختار، از آزمون سایش رفت و برگشتی برای بررسی رفتار تریبولوژیکی و از آزمون سختی سنجی میکرو برای بررسی پروفیل سختی استفاده شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SCMEMI14_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/717234/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معتمدی، اصغر و کیوانی، احمد و نوربخش، سید حسن،1396،بررسی تولید کامپوزیت سطحی Al/Al2O3 به روش FSP،14th Student Scientific Conference on Iranian Materials and Metallurgical Engineering،Shahrekord،https://civilica.com/doc/717234

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support