ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی فرایند اختلاط در محفظه های با مقیاس میکرو

Year: 1396
COI: SCMEMI14_057
Language: PersianView: 575
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اعظم یوسفیان - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه شهرکرد، شهرکرد، چهار محال بختیاری، ایران
مرتضی بیاره - استادیار گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه شهرکرد، شهرکرد، چهار محال بختیاری، ایران
علی دوست محمدی - استادیار گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه شهرکرد، شهرکرد، چهار محال بختیاری، ایران

Abstract:

فرایند اختلاط به منظور مخلوط شدن یک حجم از سیال در واکنش شیمیایی انتقال حرارت، انتقال جرم و ترکیب چند فاز (سوسپانسیون) در صنعت به کار می رود. مکانزیم اختلاط به دو صورت میکرو و ماکرو انجام می شود. در مکانزیم میکرو، مقیاس مولکولی مطرح است. میکرومیکسرها و شکیرهای آزمایشگاهی ابزارهایی هستند که جهت هموژنیزه کردن مخلطو ها استفاده می شوند. این دستگاه ها بخش مهمی از تجهیزات آزمایشگاهی را در صنایع غذایی، آشامیدنی، آرایشی، الکترونیک و همینطور آزمایشگاه های مربوط به علوم زیستی، آب و فاضلاب و بیوتکنولوژی تشکیل می دهند. شیکرها عمل تکان دادن مواد را برای مخلوط شدن انجام می دهند. حرکت صفحه شیکر به صورت جلو و عقب و یا دورانی است. میکرومیکسر، عملیات مخلطو کردن توده های سیال در دو مقیاس انجام می دهد. موارد بسیاری وجود دارد که انواع شیکر و میکرومیکسر را از هم متمایز می کند. زمینه تحقیقاتی میکروسیال نیاز به دستکاری مقدار کمی مایع، پاسخ سریع و هزینه های پایین دارد. میکرومیکسرهای میکروسیالیتی از مهم ترین اجزای یک دستگاه میکروسیالی است و براساس کاربردهای آزمایشگاهی و روش های ساخت و میکروکنترلرهای فعال و غیر فعال دسته بندی می شوند. در این مقاله، به کاربرد میکرومیکسرها در صنعت، مهندسی، علوم زیستی، تولید دارو و تشخیص بیماری ها پرداخته می شود. بر این اساس، تحقیقات مختلفی از پژوهشگران، روش های ساخت و روش های شبیه سازی عددی و آزمایشگاهی ارایه شده است و در نهایت یک نتیجه گیری کلی از کاربردهای میکرومیکسرها ارایه خواهد شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SCMEMI14_057. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/717270/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یوسفیان، اعظم و بیاره، مرتضی و دوست محمدی، علی،1396،بررسی فرایند اختلاط در محفظه های با مقیاس میکرو،14th Student Scientific Conference on Iranian Materials and Metallurgical Engineering،Shahrekord،https://civilica.com/doc/717270

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,317
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support