ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی پتانسیل های گردشگری شهر محمد آباد

Year: 1396
Publish place:
COI: SILK01_005
Language: PersianView: 227
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن پورخسروانی - استادیارگروه جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه شهید باهنر کرمان
نسترن صفیری عید - دانشجوی کارشناسی ارشد سنجش از دور و سیتم اطلاعات جغرافیایی، دانشگاه تبریز

Abstract:

حافظه تاریخی یک مکان بیان گر اتفاقاتی است که در آن مکان روی داده و هویت آن را شکل می دهند. بر همین اساس مکان های مختلف دارای توان های بالقوه در زمینه های گوناگون از جمله گردشگری می باشند. اما لازمه بکارگیری این توان ها تبدیل توانمندی به بهره مندی با چنین فضایی مناسب می باشد که این هنر خاصی است که در بسیاری از موارد دانشجغرافیا قادر به آماده سازی و کشف آن است. در همین راستا این پژوهش پتانسیل های گردشگری شهر محمدآباد را با استفاده از مدل پرالونگ ارزیابی نموده است. نتایج پژوهش نشان می دهد که عیار تاریخی- فرهنگی بیشترین ارزش0/983 را در بین عیارهای چهارگانه گردشگری کسب نموده است. که این موضوع حاکی از اهمیت تاریخی و فرهنگی بسیار زیاد سایت های گردشگری منطقه مطالعاتی می باشد. بعد از عیار تاریخی- فرهنگی به ترتیب عیار زیبایی با ارزش 0/71، عیار علمی با ارزش 0/69 و عیار اجتماعی- اقتصادی با ارزش 0/54 رتبه های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده اند. همچنین از بین عیارهای بهره وری بیشترین ارزش مربوط به کیفیت بهره وری 0/562 و بعد از آن عیار میزان بهره وری با ارزش 0/5 بوده است. به طور کلی نتایج پژوهش حاکی از آنست که شهر محمدآباد با کسب ارزش گردشگری 0/584 از قابلیت های بسیار زیادی جهت توسعه گردشگری برخوردار است

Keywords:

آثار باستانی، گردشگری، محمدآباد، مدل پرالونگ

Paper COI Code

This Paper COI Code is SILK01_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/717320/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پورخسروانی، محسن و صفیری عید، نسترن،1396،ارزیابی پتانسیل های گردشگری شهر محمد آباد،نخستین همایش بین المللی سامانه اطلاعات جغرافیایی جاده ابریشم،Isfahan،،،https://civilica.com/doc/717320

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,327
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support