ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آموزش منابع انسانی

Year: 1396
COI: NAHC01_302
Language: PersianView: 142
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

طاهره اسماعیلی - کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان
سیده وحیده موسوی

Abstract:

رسیدن به اهداف سازمان بستگی به توانایی کارکنان در انجام وظایف محوله و انطباق با محیط متغیر دارد.اجرای آموزش و بهسازی نیروی انسانی سبب میشود تا افراد بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و محیطبه طور موثر فعالیتشان را ادامه داد و بر کارایی خود بیفزایند. از طرفی از مهمتری خصیصه سازمانهایامروزی تغییر و تحول می باشد، درچنی شرایط محیطی پیچیده و متنوع با تحولات سریع، اگر نتوانیممتناسب با این تغییرات، سازمان، مدیران و کارکنان را هم گام سازیم، قربانی آن خواهیم شد. لذا نیاز بهیادگبری سازمانی امروزه به خوبی در تمامی سطوح سازمان ثابت شده است. به گونه ای که تحقیقات انجامگرفته، ارتباط مثبت بین سرمایه گذاری بر آموزش در بهره وری سازمانی را نشان داده است.در این راستا لازم است فرایند، منابع، و اقدامات لازم آموزشی در سازمان شناسایی و در یک مدل علمیمتناسب برنامه ریزی شود. چرا که آموزش و بهسازی کارکنان اقدامی راهبردی است که در سطح فردیباعث ارزشمندی و رضایت مندی فرد و در سطح سازمانی باعث بهبود و توسعه سازمان می شود.لذا در مقاله حاضر سعی شده است به فرایند آموزش، از جمله، نیاز سنجی، ارزشیابی و اثر بخشی آموزشکارکنان در سطح سازمان و ضرورت لزوم اجرا و نواقص آن هر چند مختصر پرداخته شود.

Keywords:

آموزش کارکنان، توسعه منابع، انسانی، نیاز سنجی آموزشی، ارزشیابی و اثر بخشی آموزشی

Paper COI Code

This Paper COI Code is NAHC01_302. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/718664/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسماعیلی، طاهره و موسوی، سیده وحیده،1396،آموزش منابع انسانی، National Conference on New Approaches to the Humanities in the 21st Century،Rasht،،،https://civilica.com/doc/718664

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,603
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support