ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل مربوط به پتانسیل کار آفرینی و ارایه یک رویکرد چند وجهی مطالعه موردی (صنعت قطعه سازی خودرو)

Year: 1386
COI: JR_JIMS-6-17_005
Language: PersianView: 288
This Paper With 27 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 27 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پیمان اخوان - استادیار، مجتمع مدیریت و فناوریهای نرم، دانشگاه مالک اشتر
میرعلی سیدنقوی - استادیار - دانشکده مدیریت و حسابداری - دانشگاه علامه طباطبایی
احمد ابراهیمی طالقانی - دانشجوی دکتری مهندسی صنایع، دانشگاه علم و صنعت ایران
آرش بخشا - کارشناس ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه علم و صنعت

Abstract:

تحقیق حاضر با هدف شناخت بهتر فضای کار آفرینی در صنایع خودروسازی و ارایه مدلی جامع در مورد فرآیند شروع به کار آفرینی صورت گرفته است. مدل ارایه شده حاصل از مصاحبه و بررسی موردی کار آفرینان در صنعت قطعه سازی خودرو در ایران بوده و بیشتر حاصل از مشاهده مستقیم شیوه کار کار آفرینان است تا مطالعات تیوریک قبلی. در این مدل شروع به کار آفرینی حاصل از فراهم آمدن هم زمان پتانسیل کارآفرینی، تمایل به کار آفرینی و در اختیار داشتن ایده برشمرده می شود و عوامل موثر بر این متغیرها در سه دسته ویژگی های شخصیتی، سوابق و عوامل محیطی (نگرشی ترکیبی از منظر روانشناسی، جامعه شناسی و محیط اقتصادی نشان داده می شوند. این تحقیق از نظر هدف، تحقیقی کاربردی است و از نظر روش، تحقیقی توصیفی - پیمایشی است. جامعه آماری تحقیق، صنایع قطعه سازی در صنعت خودرو و روش نمونه برداری تصادفی بوده و تعداد نمونه با استفاده از روشهای آماری، 30 مورد برآورد شده است. جهت سنجش پتانسیل کارآفرینی و متغیرهای بکار گرفته شده در مدل، از ابزار پرسشنامه استفاده گردیده و میزان پایایی آن با استفاده از روش آلفای کرونباخ 82٪ برآورد شده است. نتایج حاصل از تجریه و تحلیل نشان داد که ویژگی تمایل و علاقه شدید به کار با درصد بسیار بالایی (72/47) در بین کار آفرینان قطعه سازی در صنعت خودرو دیده می شود. همچنین در اکثر موارد کار آفرینان جهت استخدام پرسنل، برجستگی های فردی (/73) و پس از آن دانش فنی فرد (617) و سابقه کار و ساختار سازمانی (617) را مد نظر قرار داده است. از سوی دیگر بهترین انگیزاننده مورد استفاده کار آفرینان در مورد پرسنل، به ترتیب پاداش مالی (٪94)، ایجاد منزلت (53) و یا فراهم آوردن زمینه ارتقاء (./47) در کار بوده است. در انتها با توجه به نتیجه گیری و یافته های بدست آمده تعریف بومی کارآفرینی ارایه گردیده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JIMS-6-17_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/720648/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اخوان، پیمان و سیدنقوی، میرعلی و ابراهیمی طالقانی، احمد و بخشا، آرش،1386،بررسی عوامل مربوط به پتانسیل کار آفرینی و ارایه یک رویکرد چند وجهی مطالعه موردی (صنعت قطعه سازی خودرو)،https://civilica.com/doc/720648

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,150
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support