ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رابطه حضور معلمان دانش محور در مدارس بر رفع چالش های آموزش و پرورش، توانمندسازی و افزایش بهره وری معلمان (مطالعه موردی: مدارس ابتدایی شهرستان زاهدان)

Year: 1396
COI: JR_SME-3-2_003
Language: PersianView: 206
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه پاکدل - کارشناس ارشد مدیریت آموزشی- دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی- دانشگاه آزاد زاهدان
حسن شهرکی پور - دانشیار گروه مدیریت آموزشی- دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی- دانشگاه آزاد زاهدان
مهسا خاکسفیدی - مربی گروه مهندسی صنایع- دانشکده فنی و مهندسی- دانشگاه ولایت

Abstract:

مساله جهانی شدن، انفجار دانش و رشد روز افزون فناوری اطلاعات، از جمله مهمترین چالش های سازمان آموزش و پرورش است. آموزش و پرورش کنونی برای اینکه از دانش و تکنولوژی که به سرعت در حال رشد است عقب نماند نیازمند تحول می باشد و این تحول با تکیه بر نوآوری و مشارکت و استفاده از معلمان دانش محور و کارآمد امکان پذیر است. در مقاله حاضر به بررسی رابطه میان حضور معلمان دانش محور بر رفع چالش های آموزش و پرورش، توانمندسازی و بهره وری معلمان پرداخته شد. جمع آوری داده ها از طریق مصاحبه، پرسشنامه و مطالعات میدانی بوده و سپس فرضیات پژوهش تعیین گردید. جهت تحلیل داده ها از روش های آمار توصیفی و آزمون های ضریب همبستگی استفاده شد. جامعه آماری تحقیق شامل 1300 نفر از معلمان ابتدایی ناحیه یک شهرستان زاهدان است که نمونه آماری 297 نفر به صورت نمونه گیری تصادفی چند مرحله ای انتخاب شد. نتایج این پژوهش در اصلاح و بهبود تصمیمات مدیران آموزش و پرورش به منظور بکارگیری و استفاده از نیروهای دانش محور برای همراستایی با تحولات روز کاربرد داشته و حاکی از آن است که مهمترین چالش های آموزش و پرورش عدم انگیزه شغلی و بروز نبودن دانش معلمان می باشد که معلمان دانش محور با نوآوری و تغییر مطلوب در کار و ایجاد تعهد نسبت به کار، نه تنها این چالش را بر طرف کرده، بلکه با ایجاد احساس شایستگی و مهم بودن برای معلمان، آنها را توانمند نموده و با ارتقا عملکرد شغلی و ایجاد سرعت در انجام کار بهره وری آنها را افزایش دادند. روابط میان این مولفه ها معنادار و مثبت بود.

Keywords:

معلمان دانش محور، چالش های آموزش و پرورش، توانمندسازی، بهره وری، مدیریت دانش

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SME-3-2_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/721402/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پاکدل، فاطمه و شهرکی پور، حسن و خاکسفیدی، مهسا،1396،رابطه حضور معلمان دانش محور در مدارس بر رفع چالش های آموزش و پرورش، توانمندسازی و افزایش بهره وری معلمان (مطالعه موردی: مدارس ابتدایی شهرستان زاهدان)،،،،،https://civilica.com/doc/721402

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,606
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support