Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کارکرد زندان از منظر نظریه های جامعه شناسی مجازات

دوفصلنامه آموزه های حقوق کیفری، دوره: 6، شماره: 12
Year: 1395
COI: JR_CLD-6-12_003
Language: PersianView: 651
This Paper With 32 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 32 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدصالح اسفندیاری بهر اسمانی - دانشجوی دکتری حقوق جزا وجودشناسی دانشگاه فردوسی مشهد
عبدالرضا جوان جعفری بجنوردی - دانشیار دانشگاه فردوسی مشهد (نویسنده مسیول)

Abstract:

پس از ظهور زندان در اوایل قرن نوزدهم میلادی، روشن فکران و متخصصان عدالت کیفری به این مجازات موتا بسیار خوش بین بودند. زیرا در تقابل با مجازات های قبل از آن انسان دوستانه جلوه می نمود، اما دیری نپایید که انتقادها نسبت به آن آغاز شد. زندان ها از همان بدو تاسیس با مسایل فراوانی روبه رو بودند و با گذشت زمان مشکلات نمود بیشتری یافتند. امروز جمعیت زندان ها به یک بحران جهانی تبدیل شده و راهکارهای فیلسوفان و کیفر شناسان برای حل معضلات این مجازات، راه به جایی نبرده است. زندان علاوه بر این که در تحقق اهدافی چون اصلاح و تربیت مجرمان و همچنین کاهش آمار جرایم موفق نبوده، خود نیز تبدیل به یک معضل شده است. سوال اساسی این است که چرا به رغم مشکلات موجود، نظام های عدالت کیفری در استفاده از زندان پافشاری دارند به نظر می رسد باید از زاویه ای دیگر مجازات ها به طور کلی در زندان به طور اخص نگریست. ادعای نوشتار حاضر آن است که تجزیه و تحلیل مجازات زندان در بستر جامعه شناسی پیش تر می تواند کلید حل بسیاری از معماهای وجود باشد. در این راستا سعی می شود تا چرای استمرار زندان از منظر دیدگاه های مختلف این رشته مورد بررسی قرار گیرد طبق این پیش شرط ها زندان به عنوان نهادی تلقی خواهد شد که به سبب کارکردهای ویژه ای که دارد تداوم می یابد، هرچند از نظر اندیشه های فلسفی کیفرشناسانه در اهداف پیش فرض خود عملا شکست خورده باشد.

Keywords:

ظهور زندان , استمرار زندان , کارکردگرایی , مجازات و انسجام اجتماعی , مجازات و فناوری های قدرت

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_CLD-6-12_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/723310/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسفندیاری بهر اسمانی، محمدصالح و جوان جعفری بجنوردی، عبدالرضا،1395،کارکرد زندان از منظر نظریه های جامعه شناسی مجازات،https://civilica.com/doc/723310

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 33,016
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support