ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

واکاوی نظریات فقهی - حقوقی درباره قتل در فراش

Year: 1395
COI: JR_CLD-6-12_005
Language: PersianView: 230
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

غلامحسین الهام - دانشیار دانشگاه تهران
محمدرضا عبدیان - دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه امام صادق (ع) (نویسنده مسیول)

Abstract:

مسیله قتل در فراش در ماده 630 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 منعکس گردیده است. علاوه بر انعکاس آن در نظام حقوقی فقها نیز از دیرباز این موضوع را مطمح نظر قرار داده اند. گروهی از فقها قایل به جواز قتل در فراش شده و گروهی دیگر ممنوعیت مطلق قتل در فراش را صحیح دانستند. از سوی دیگر، تعداد محدودی از فقها نیز قایل به جواز قتل در فراش با شرط احصان در زتنی و زانیه شده اند. حقوق دانان نیز در این خصوص موافقت یا مخالفت خود را همراه با دلایل حقوقی بیان کرده اند. در این پژوهش ضمن بیان نظرات مختلف در باب قتل در فراش، به این نتیجه خواهیم رسید که با تامل و غور در مستندات این مسیله فقهی باید نگرش تفصیلی جدیدی به این موضوع به داشت همسویی بیشتری با مستندات مسیله مطروحه و اصول حقوق کیفری دارد. در نهایت این نگاه جدید دو نتیجه اساسی در پی خواهد داشت که عبارتند از: 1-عدم جواز قتل زوجه توسط شوهر در مسیله قتل در فراش، 2-جواز ثبوتی قتل زانی توسط شوهر با تحقق شرایط ان.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_CLD-6-12_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/723312/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
الهام، غلامحسین و عبدیان، محمدرضا،1395،واکاوی نظریات فقهی - حقوقی درباره قتل در فراش،https://civilica.com/doc/723312

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 67,801
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support